Neobhájila, porazila ji ale jen žena, která dojíždí ve světových pohárech a na šampionátech v první pětce, bojuje vždy o nejcennější medaile. Lounskou Martinu Mikuláškovou na mistrovství republiky v Milovicích porazila jen Kateřina Nash, zkušenou Havlíkovou v dramatickém souboji nechala za sebou a potvrdila před MS skvělou formu.

InfoblokUž v prvním okruhu bylo jasné, že o medaile se poperou Nash, Havlíková a nejmladší z trojice, jedenadvacetiletá Mikulášková, která v sezoně už dvakrát dokázala dojet ve světových pohárech v první desítce, v Koksijde dokonce na šesté pozici a také na ME byla stříbrná. Kateřina Nash se v letošní sezoně objevila v Evropě poprvé a byla jasnou favoritkou závodu. Také trať v Milovicích, hodně rychlá, častá táhlá stoupání, ne příliš technicky náročná, jí vyhovovala. Češka žijící v USA se odpoutala od dua Mikulášková - Havlíková hned v závěru prvního okruhu a suverénně si dojela pro vítězství.

O stříbro se ale mezi dvěma závodnicemi ze světové špičky bojovalo až do cílového spurtu. První dvě kola jezdila Mikulášková společně s Havlíkovou, odpoutala se od ní ve třetím, kdy podstatně rychleji vyběhla dlouhé schody a získala důležitý náskok. Ten pak cyklokrosařka z Loun zvyšovala i v táhlých stoupáních, které jezdila mladá závodnice viditelně lépe než její zkušená soupeřka. Jenže Havlíková se nechtěla vzdát a v posledním kole ještě pořádně zabojovala. Jela celé kolo nadoraz a před cílovou rovinkou se objevila jen několik metrů za Mikuláškovou. Ta si ale svou stříbrnou pozici pohlídala a dospurtovala si pro další úspěch.

Další lounská závodnice Adéla Krejcárková dojela jedenáctá se ztrátou zhruba sedmi minut.

Celé trio Mikulášková - Havlíková - Nash teď čekají další dva závody světového poháru v Belgii, vánoční turné a po Novém roce už závěrečná příprava na MS, které se letos pojede „doma" v Táboře. Bude mít Česká republika tři jezdkyně v první desítce? Uvidíme, nemožné to není, formu mají Havlíková, Nash i Mikulášková před vrcholem sezony výbornou.

Bařtipánovo probuzení se na šampionátu nekonalo

Milovice - Lounským cyklokrosařům, samozřejmě s výjimkou stříbrné Martiny Mikuláškové, se na mistrovství republiky v Milovicích příliš nedařilo. Bařtipán dojel sedmý, další až ve třetí desítce.

Ani Bařtipánovo sedmé místo ale není úspěchem. Vždyť lounský junior začal sezonu v národním poháru bojem o první trojici a reprezentaci, pak ale přišel velký útlum z kterého se nedostal ani v Milovicích. Lounský mladík na šampionátu obstojně odstartoval a jezdil v úvodu hned za první čtveřicí. Jenže postupně mu docházely síly a začal se propadat. Ještě v předposledním okruhu byl šestý, v posledním kole ho ale soupeři odsunuli na sedmou příčku.

V Milovicích jeli také kadet Ondřej Holubovský, který se do cíle dostal na 24. pozici a starší žáci David Červíček (Team Louny) a Adam Seman. Ani oni se ale neukázali v nejlepším světle, Červíček dojel na 21. místě, Seman byl 31.

Jako vložený závod se v Milovicích jel také národní pohár mužů, kde se ukázal Vojtěch Nipl. Špatně odstartoval, propadl se až na 12. místo, ale postupně se propracovával. Ve druhém kole už byl šestý, nakonec se dostal k vedoucí trojici Boroš - Skála - Ťoupalík a dokonce i chvíli vedl. V těch momentech se zdálo, že je na tom lounský odchovanec dobře, jenže v závěru závodu mu, podobně jako Bařtipánovi, došly síly a dojel nakonec čtvrtý se ztrátou minuty a půl. Závod vyhrál Michael Boroš.

Infoblok