Smůla provázela lounského cyklokrosaře Vojtěcha Nipla na světovém šampionátu v americkém Louisville. Dvacetiletý mladík odstartoval skvěle, jezdil na špičce, jenže pak přišly dva pády a propad na sedmnácté místo v kategorii do 23 let.

Nipl přitom pomýšlel na lepší umístění, v posledních týdnech měl výbornou formu. Zajel skvěle ve světovém poháru, kde slavil desátou příčku, na republikovém šampionátu Elite byl třetí za Štybarem a Bínou, v USA absolvoval jeden závod, kde držel krok s hvězdným Nielsem Albertem. Odborníci tak Nipla, při jeho současné formě, viděli při MS okolo desátého místa.

Po startu po boku favoritů

Také start v Louisville, při premiéře světového šampionátu cyklokrosařů za oceánem, se mu vydařil na jedničku s hvězdičkou. Ze třetí řady se výborně propracoval do první desítky a zařadil se mezi favorizované Belgičany a Holanďany. Při průjezdu cíle po prvním kole byl devátý, na vedoucího závodníka ztrácel pouhých sedm vteřin. V průběhu druhého kola se dokonce propracoval na sedmou pozici a jezdil v závěsu za belgicko – holandským vláčkem.

Právě ve druhém kole ale přišel první Niplův problém. V jedné ze záludných zatáček zůstal ještě led, na kterém Niplovi podklouzlo kolo a padl. Rychle se sice zvedl, ztrátu ale musel dohánět. Rychle se mu podařilo vrátit se, při průjezdu cílem byl desátý.

Někde led, jinde vrstva bláta

Aby ale smůly nebylo málo, ve čtvrtém kole padl Nipl znovu, tentokrát na nakloněné rovince. Trať byla v té době velkou loterií, někde byl sníh a led, jinde byla docela blátivá. Druhý pád už stál lounského cyklokrosaře více sil a lounský dvacetiletý cyklokrosař se začal pelotonem propadat. Cílem nakonec Nipl projel mezi třiadvacítkáři na sedmnáctém místě, nejlépe z českých reprezentantů.

Při svém čtvrtém startu na mistrovství světa tak Nipl zopakoval umístění z loňského roku, kdy mezi třiadvacítkáři debutoval. V roce 2010 byl mezi juniory osmnáctý, v roce 2011 patřil dokonce mezi adepty na medaili, po technických obtížích dojel nakonec devátý.

V Louisville vyhrál kategorii do 23 let Mike Teunissen z Holandska. Lounský závodník na něj ztratil nakonec dvě minuty a šestnáct vteřin. 

Nipl na vrcholech sezony:

Rok 2013:
MS (U23) 17.
MČR (Elite) 3.

Rok 2012:
MS (U23) 17.
ME (U23) 14.
MČR (Elite) 14.

Rok 2011:
MS (junioři) 9.
ME (U23) 27.

Rok 2010:
MS (junioři) 18.
ME (junioři) 15.
MČR (junioři) 2.

Rok 2009:
ME (junioři) 25.
MČR (junioři) 1.