Začátek sezony nevyšel Vojtovi Niplovi, který cyklokrosařsky vyrostl v Lounech, vůbec podle představ. A tak reprezentant do 23 let opět požádal o spolupráci Milana Chrobáka, svého dlouholetého trenéra z Loun. A výsledek? Desáté místo na světovém poháru, čtrnácté na evropském šampionátu a výrazné zlepšení v domácím poháru. Doma se mu vede!

Nipl před sezonou přestoupil do profi stáje do Znojma, v Lounech už mu nemohli nabídnout materiální podmínky pro špičkový cyklokros.

Tréninkově to ale Niplovi ve Znojmě příliš neklape, tak se vrátil ke starým osvědčeným receptům. A vyplatilo se! „Vojta je samozřejmě náš, vyrostl tady a přirostl nám k srdci. Dohodli jsme se, že se bude připravovat s námi v Lounech, jezdí v naší skupině, připravuji mu tréninky, všechno spolu konzultujeme, jsme pořád v každodenním kontaktu," přibližuje obnovenou a úspěšnou spolupráci Milan Chrobák.

Také fanoušci v Lounech pořád berou Nipla za svého a na závodech mu drží palce. Jen dres Loun už asi neoblékne. „Bohužel, nemůžeme mu nabídnout materiální podmínky, které potřebuje. Takže do klubu se nevrací, ale trénuje u nás, pomáháme si, je náš," dodává Chrobák.