Ani v osmém díle národního poháru cyklokrosařů neslavili vítězství lounští cyklokrosaři. Oběma chyběl k radosti jen krůček, oba dojeli na druhé pozici.

Martina Mikulášková, která se na začátku sezony hodně trápila, neměla natrénováno a dojížděla daleko za špičkou, naznačila v posledních závodech zlepšení. Na ME dojela desátá, v Lounech málem vyhrála a také v Holých Vrších chtěla na letošní premiérové vítězství útočit. Nepovedlo se. Ujela jí mladičká Nikola Nosková, která pak dojela do cíle osamoceně s náskokem více než minuty a třičtvrtě. Ve vyrovnaném souboji o stříbro nakonec Mikulášková předčila slovenskou reprezentantku Janku Keseg Števkovou.

V cíli byla lounská cyklokrosařka nespokojená. „Není se co divit, když jsem loni stále vyhrávala. Přijde mi, že jsem ještě unavená ze závodů. Ale bylo vidět, že na to mám. Zlepšuji se, ale ještě to není ono. Dokud nebudu první, není forma ještě ideální. Neříkám, že to bude v Uničově, ale spíš až v Kolíně nebo na mistrovství světa. Tady se nedá nikde předjíždět, holky jely na mě v zatáčkách pomalu. Neříkám, že bych Nikolu porazila, byla na tom líp jak já," uvedla po dojezdu Mikulášková pro server cyklokros.cz.

Nipl přišel o výhru v předposlední zatáčce

Na první místo chtěl v Holých Vrších útočit také Vojtěch Nipl. Vždyť lounský odchovanec na této velmi obtížné trati v minulých dvou sezonách zvítězil, a také aktuální forma se lepší a lepší. V závodě v Lounech svedl Nipl vyrovnaný souboj se zkušeným reprezentantem Šimůnkem a o výhru přišel až v předposlední zatáčce.

V Holých Vrších si proto věřil na další obhajobu. Jenže i tady nakonec dojel druhý, na prvního ztratil pětatřicet vteřin. Vítězem se stal Tomáš Paprstka, třetí dojel Jakub Skála. „Bylo by samozřejmě hezké pokračovat ve vítězné sérii. Ale Tomáš Paprstka podal výborný výkon, se kterým by potrápil i naše kluky, kteří pravidelně jezdí v Belgii," řekl Nipl po dojezdu serveru cyklokros.cz

Od začátku závodu se na čele ukazovala trojice Nipl, Paprstka a Skála, která jezdila dlouho pohromadě. Později první odpadl Skála, nakonec i lounský odchovanec. „Tomáš zajel výborně, ani jsem neměl chuť mu střídat. Pak jsem udělal dvě chybičky, a Tomáš mi odskočil a držel si stabilní odstup. Naopak v posledním kole jsem měl ještě honičku, aby mě Jakub Skála ještě nedorazil. Spadl mi totiž řetěz a můj náskok výrazně klesl," dodal pro média Vojtěch Nipl.