V závěru cyklokrosové sezony lounský Vojtěch Nipl létal. Dvacetiletý mladík dojel na republikovém šampionátu mezi největšími českými hvězdami třetí, nejlépe z kategorie do 23 let. Ve světovém poháru dosáhl na desáté místo a v generálce na světový šampionát dokázal dlouho jet s Nielsem Albertem. Přímo na šampionátu dlouho jel v první desítce, pak ale přišly dva pády a sedmnácté místo, stejně jako loni.

Sedmnácté místo znamená letošní nejlepší umístění českého třiadvacítkáře na mistrovství světa. Ale… 
Určitě jsem myslel výš. Generálka na světový šampionát mi vyšla, forma byla vynikající, myslel jsem na první desítku, možná i na první pětku. Od startu všechno běželo dobře, vypadalo to výborně.

Po startu jste se probojoval na sedmé místo, jezdil jste s Holanďany a Belgičany na úplné špičce. Byl jste sedmý.
Ano, začátek vycházel výborně. Jezdil jsem ve vedoucí skupině.

Pak přišly ale dva pády.
Ten první ještě nebyl tak strašný, podklouzl jsem na ledu v zatáčce. Byl jsem sedmý a byla to jen moje chyba, šel jsem sice na zem, ale ztratil jsem málo a dokázal jsem se do vedoucí skupiny vrátit. Ale ten druhý mě hodně poznamenal.

Přišel v technické pasáži, na nakloněné rovince, ztratil jste už hodně.
Ano, jeden z Holanďanů mě postrčil, spadl jsem a zlomil drát. Po druhém pádu už byla ztráta velká, hodně mě i psychicky srazil, ztratil jsem nejméně čtyři pozice. Špatně se to dojíždělo a ztrácel jsem.

Přesto sedmnácté místo na světovém šampionátu je pěkný výsledek, jste nejlepším Čechem. Co vás čeká v dalších týdnech?
Od kola si odpočinu, nejméně dva týdny budu mít klid. Musím si také dodělat školu a pak začne další příprava na silnici.

Děkuji za rozhovor.