Do sezony vlétl lounský jedenadvacetiletý cyklokrosař Vojtěch Nipl skvěle. Dvakrát byl na světovém poháru nejlepším Čechem mezi třiadvacítkáři, dojel sedmý v Táboře a Valkenburgu, vedl v národním poháru. Vše vycházelo… Jenže pak přišla dlouhá nemoc, tři vynechané světové poháry a z trápení už se Nipl neprobral do konce sezony, završil ji až pětatřicátým místem na světovém šampionátu v holandském Hoogerheide. „Druhá poloviny sezony byla hodně tragická," mrzí nadějného cyklokrosaře.

Vše o šampionátu včetně bohatých fotogalerií najdete v souvisejících článcích níže na této straně!

Pětatřicáté místo na světovém šampionátu je zatím vaším nejhorším umístění v kariéře. Po mistrovství světa tedy asi o spokojenosti nemůže být ani řeč…
To ne. Určitě jsem do Hoogerheide nejel pro pětatřicáté místo. Zklamaný jsem hodně. Bohužel jsem ale nebyl ve druhé polovině sezony v pořádku po zdravotní stránce, byl jsem dlouho nemocný a neměl najeté kilometry a při mistráku se to projevilo. Prostě došla síla. Chtěl jsem to ale zkusit, dal jsem do závodu vše, nestačilo to.

Start mistrovského závodu jste přitom neměl špatný, jel jste v první světové desítce. Pak ale síla viditelně docházela, navíc přišly technické problémy.
Ano, první kola jsem byl v desítce. Pak ale kluci dál jeli a mě síly rychle docházely, nemoc si vyžádala svoje, tělo mi nedovolilo jet rychleji. V posledním kole jsem pak navíc utrhl přehazovačku, nemohl jsem jet, do cíle jsem musel běžet a ztratil jsem tak další pozice.

Ve druhé polovině sezony jste měl opravdu hodně smůly, vleklá nemoc vás připravila o tři závody světového poháru. Jak vás to poznamenalo?
Smůlu jsem si v této sezoně vybral opravdu vrchovatě. Druhá polovina sezony byla hodně tragická. Začátek byl super, pak to šlo ale dolů, přišla nemoc, smůla.

Start sezony byl z vaší strany skvělý, dvakrát jste dojel sedmý ve světovém poháru, na první světovou desítku tedy výkonnost máte. Ve třiadvacítkách budete závodit ještě příští rok, na jaké pozice chcete útočit?
Někteří soupeři odejdou do elity, jiní, mladí a hodně nebezpeční, zase ale přijdou. Nikdy se neví, jak to bude vypadat. Pořád bude obrovská konkurence. Ale určitě chci být v příští sezoně v první světové desítce, když vše půjde dobře, věřím, že na ni mám.

Děkuji za rozhovor.