Štedrý den prožil Jan Chrobák u rodičů v Lounech a už na druhý svátek vánoční 26. prosince startoval v lucemburském Differdange v závodě A2, tedy stejně bodované kategoriie Světového poháru, jako byl podbořanský závod. „Po dohodě s trenéry jsem dal Lucembursku přednost před závodem nejvyšší kategorie, který se jel ve stejný den v belgickém Hofstade, kde se mi tradičně v hlubokém písku nedaří,“ prozradil Jan Chrobák našemu deníku, proč nereprezenotoval ČR u sousedů.

Ani v Differdange nebyla pro cyklokrosaře šesti zemí žádná sváteční projížďka. Trať byla velmi těžká hlavně jedním dlouhým výběhem a třemi náročnými výjezdy. Do posledního okruhu vjížděli v čele dva závodníci, Chrobák a Francouz David Pagnier, za nimi měli další závodníci včetně Belgičanů skoro dvacetisekundovou ztrátu. „Na Francouze, se kterým jsem jezdil v čele, jsem si tentokrát věřil,“ říká Louňan, který má za sebou silniční několikaletou kariéru v Itálii.

„V okamžiku, kdy jsem nasadil k úniku, zabral Pagnier tak, že utrhl pedál! Tím mi usnadnil cestu k vítězství a dojel jsem do cíle na jistotu.“ Nešťastný Francouz se propadl na 4. místo, když jej předjeli Němec Thorsten Struch a domácí Gusty Bausch, kteří dospurtovali 12, resp. 13 vteřin za Chrobákem. Teprve potom přijeli první dva Belgičané a další jezdci.

Na 14. místě byl Lukáš Příhoda (v Podbořanech skončil na 9.) a 18. dojel Ondřej Lukeš (15.). Chrobáka jsme před polednem zastihli už na tréninku. Hlídá si stoupající formu, aby si na Nový rok připsal v lucemburském Petange další body do žebříčku UCI a byl dobře připravený na mistrovství ČR, které se jede už 5. ledna v Mnichově Hradišti. Stále mu jde o nominaci na MS 2008 koncem ledna v Itálii.