Teprve před pár týdny sice skončila minulá cyklokrosařská sezona, závodníci zatím odpočívají, už brzy ale začnou nabírat síly na tu novou. A už vědí, kde budou bojovat o medaile a úspěchy, kde budou vrcholy sezony 2016/2017.

InfoblokSezona začne hned zostra. Jedenadvacátého záží odstartuje světový pohár závodem v Las Vegas v USA. A v Americe se tentokrát pojede dokonce dvakrrát, za pár dní ještě v Iowě.

Domácí sezona zahájí 28. září v Táboře. Na startu určitě bude cyklokrosařka s lounskými kořeny Martina Mikulášková, otazník zatím visí nad Niplem, v poháru by se ale mělo určitě objevit hned několik nových lounských mladých nadějí, kterým se aktuálně ve Stadionu intenzivně věnují. Následovat budou závody v Jičíně, Čáslavi, Mladé Boleslavi a dalších baštách.

Doma se lounští cyklokrosaři představí 9. října. Tentokrát se v Lounech pojede „malý" pohár, hlavně pro ženy a mládež.

Světový pohár v Německu

InfoblokSvětový pohár bude mít v následující sezoně devět zastavení, uvidíme, jestli se Martině Mikuláškové podaří návrat do světové elity. Nově je v programu Německo, jede se také v Itálii. Dvakrát také v Nizozemí, třikrát v Belgii. V programu už druhým rokem chybí český závod.

Vrcholem sezony bude světový šampionát, tradičně se pojede na přelomu ledna a února, tentokrát se špička sejde v Lucembursku. A domácí šampionáty? Mládež se utká 10. prosince 2016 v Uničově, ženy a muži se o mistrovské dresy „poperou" 7. ledna 2017 v Hlinsku. Mikulášková tam bude obhajovat prvenství.