Nepřesvědčivé výkony předvedli týden před šampionátem žen a mládeže lounští cyklokrosaři v národním poháru. Mikulášková, která jinak suverénně vyhrává jeden závod za druhým, byla v Kolíně první jen o pár vteřin, v Jabkenicích pak dokonce podlehla Noskové. Bařtipán také zaostal za očekáváním, třiadvacítkář Nipl, který vedl průběžné pořadí poháru, dojel až osmý. „Věřím, že ve Slaném to už bude jiné. Byli jsme po soustředění, unavení, nějak se to všechno sešlo. Na šampionátu se Martina Mikulášková s Havlíkovou o titul popere, má na ní," je přesvědčený lounský trenér Milan Chrobák, že se jednalo jen o výjimečné zaváhání.

Martina Mikulášková je jednou z favoritek mezi ženami. Jak vidí její šance a formu trenér?
Martina formu má. Dokázala to nedávno na obtížném světovém poháru v Koksijde, kde dojela osmá a byla kousek i od Havlíkové. V sezoně se jí přibližuje a věřím, že se s Havlíkovou o titul popere. Rozhodne se pravděpodobně v této dvojici a já doufám, že Martina zopakuje dva roky starý výkon, kdy titul Havlíkové sebrala.

Havlíková jinak v Česku národní pohár nejezdí, na světových pohárech ale Mikuláškovou poráží.
Ano, ale opravdu se v sezoně Martina posouvá blíž a blíž. Věřím, že Martina zaútočí.

Teď v Kolíně ale její výkon vůbec nebyl přesvědčivý, neměla takový náskok, na jaký jsme zvyklí, o den později v Jabkenicích dokonce poprvé v sezoně prohrála. Co za tím bylo? Únava z náročného soustředění na Mallorce?
Trochu možná ano, ale hlavně v Jabkenicích měla technické problémy. V posledním kole jela první s náskokem, pak se jí ale zasekl řetěz a než ho vyndala, předjela ji Nosková a udělala si náskok asi dvacet vteřin. V posledním kole ale už Martina neměla čas na dojetí, i když se snažila. Sjela dost, ale nakonec o devět vteřin prohrála.

Také junior Bařtipán těsně před šampionátem nezajel optimálně. Ve své první sezoně už dokázal dojet i v první desítce, teď do ní nenakoukl.
Byl nějaký nakřápnutý, přesto jsme čekali, že dojede lépe. Už ale vypadá v pořádku, na tréninku jezdí dobře. Věřím, že v jeho silách je poprat se o šesté místo.

A do třetice ani Niplovi se nedařilo. Na Holých Vrších vyhrál letos poprvé v národním poháru, pak mu ale nevyšlo Koksijde a v Kolíně dojel až osmý. Od průběžně vedoucího závodníka Toi Toi cupu se asi čeká více.
Vojta měl také technické problémy, nemohl nacvakávat. To ho znervoznilo, byla na něm vidět také únava ze soustředění, najel tam velké porce do další části sezony. Prostě mu v Kolíně chyběla jiskra. V tréninku už ale zase jezdí dobře, forma poroste.

Navíc muži mají šampionát až v lednu, teď ve Slaném pojedou „jen" pohárový závod.
Ano, je pravda, že Nipl pojede mistrovství a v lednu. Ale chce uspět i v národním poháru, je na špičce.

Děkuji za rozhovor.