Už tradičně testuje cyklokrosařka s lounskými kořeny Martina Mikulášková formu před republikovým šampionátem na Silvestra v terénu v Terezíně. Mnohonásobná vítězka Silvestrovského cyklokrosu ale letos prožila v Terezíně úsměvný příběh. Zmeškala start, pak vedla, následně ji ale pád o výhru připravil, diskvalifikace pak i o stříbrnou medaili.

Svolání píšťalkou nebylo slyšet

A jak se to celé stalo? V Terezíně byla ještě Martina Mikulášková u svého obytného vozu, v zázemí se připravovala, když najednou viděla celý peloton už „pelášit" po trati. A nebyla sama, nedaleko se divil také další reprezentant Jonáš Březina. Oba start zmeškali. Jak později Mikulášková přiznala, stalo se jí to poprvé v kariéře. Pořadatelé na start svolávali píšťalkou, nevyhlásili chybějící a v odlehlejších místech nebylo slyšet.

Mikulášková ale vzala příhodu s úsměvem. Do závodu tedy odstartovala se zpožděním, ale postupně se probojovala do čela ženského závodu. Vedla před Vendulou Kuntovou, v předposledním okruhu ale přišel pád a Mikulášková shodila řetěz. Než ho nasadila zpět, byla už Kuntová vpředu a lounská cyklokrosařka dojela druhá.

Diskvalifikace přijít musela

Po závodě navíc následovala diskvalifikace, rozhodčí ani podle řádů jinou možnost neměli, Mikulášková ani Březina, který dokonce vyhrál, totiž neodstartovali společně s ostatními.

Martině Mikuláškové to tentokrát ani tak nevadilo, jela do Terezína hlavně otestovat svou formu. A jak na tom pár dní před republikovým šampionátem v Hlinsku trojnásobná mistryně republiky je? Nezáří… V celé sezoně se trápí, dojíždí za Havlíkovou, ale i Noskovou, na dva roky staré výsledky, kdy dojížděla v první světové desítce, zatím jen vzpomíná. Ale v Hlinsku chce zabojovat, stejně jako loni v Kolíně, kde také nebyla favoritkou a přesto „urvala" zlato.

Uvidíme už v sobotu 7. ledna. Poté ještě Mikuláškovou čeká světový pohár a mistrovství světa, to se letos jede v Lucembursku.