Po lounském závodě pokračoval cyklokrosový národní pohár Toi Toi Cup svým 3. závodem v Uničově.

Junior Vojtěch Nipl ze Stadionu Louny od začátku udával tempo a systémem start-cíl si dojel po Stříbře pro druhé vítězství v poháru. Tím se posunul i do čela průběžného hodnocení mezi juniory.

Martina Mikulášková nechala před sebou pouze favorizované ženy Havlíkovou a Kyptovou a její opětovné 3. místo, avšak s menším odstupem, hovoří o stoupající formě směrem k blížícímu se Mistrovství Evropy.

Třetí pohárový start a potřetí 6. místo Jana Laciny je slibným začátkem sezóny. Vrcholem pro něho bude Mistrovství republiky 11.prosince v Mnichově Hradišti, kde se jistě pokusí zaútočit na některou z medailových pozic a připravit si tak půdu pro zařazení do reprezentace ČR v další sezóně. Tam jsou již Nipl i Mikulášková, kteří v tomto týdnu absolvují reprezentační sraz jako přípravu na ME, které se jede 7.listopadu ve Frankfurtu.

Defekty se nevyhnuly dalším lounským závodníkům Neumanovi, Turkovi i Kočímu, a tak v jejich případě snad budou úspěšnější na dalším závodě v Plzni při Světovém poháru mužů a žen.

V kategorii Elite v ČP vyhrál v Uničově po dlouhatánské době mimočeský závodník, Němec Christoph Pfingsten. Druhý David Kášek měl ztrátu 27 vteřin 3. O. Bambula (oba Tábor) 1:39 minuty, 4. P. Dlask (Fidea) 1:41, pátý dojel V. Kyzivát a 6. Metlička (oba M. Boleslav). Potřetí letos nedokončil (pro 2 defekty) Zdeněk Mlynář.

(mch, jak)