Dva závody během dvou dní absolvoval v Belgii cyklokrosař Kamil Ausbuher z Podbořan. Středeční závod Světového poháru nejvyšší kategorie, ve kterém byl 13. Zdeněk Štybar a 16. Radek Šimůnek, podbořanský jezdec nedokončil. V písečných úsecích trati se tam Čechům tradičně nedaří. Vyhrál Sven Nijs před Bart Wellensem, třetí byl Holanďan Lars Boom.

O náročnosti trati hovoří, že mezi jednotlivci byly veliké časové odstupy. Druhý závodník po Kamilovi z podbořanské–belgického týmu Easypay, ovšem v barvách belgické reprezentace, Dieter Vanhourenhout, skončil na 11. místě, zatímco jeho starší bratr Sven Vanthourenhout skončil čtvrtý. Hned druhý den startoval Ausbuher na závodě A2 v nedalekém Torhoutu. Také zde patřila první dvě místa domácím Belgičanům, když vyhrál Klaas Vantornout před Ben Berdenem, třetí byl Francouz Mourey.

Výborně zajel náš Lukáš Klouček, který obsadil 7. místo, na 14. byl klasifikován Ausbuher a 16. mladý Jiří Polnický. Na 19. místě skončil Kamilův kolega z mezinárodního týmu Easypay Tim Van Nuffel. Ještě do Silvestra by měl Kamil odjet jeden závod, který by měl být 30. prosince v Diegemu ze seriálu Superprestige. Pak se na místě podle aktuálního stavu rozhodne, zda pojede na Nový rok domů do Podbořan, či bude závodit v Belgii ještě 2. ledna. V každém případě chce být dobře připraven na sobotu 5. 1., kdy se jede v Mnichově Hradišti Mistrovství ČR v cyklokrosu 2008.