Série, která obsahuje dva závody světového poháru a několik dalších podniků Superprestige a B post bank trophy (celkem sedm závodů v deseti dnech), začala dva dny před Štědrým dnem v Essenu. Bohužel ale bez zástupců lounského cyklokrosu. Třiadvacítkář Nipl, ani mladičká Mikulášková, se na těžké blátivé trati B post bank trophy, nepředstavili. Závod na trati vyhrál navrátilec Zdeněk Štybar, na cílové rovince ale ošklivě srazil svého soupeře, a tak byl přeřazen na čtvrtou pozici.Zvítězil Jan Denuwelaer, v ženách slavila Sanne Cant.

O den později se cyklokrosaři přestavili na trati světového poháru v Namuru, lounští závodníci opět chyběli. Třiadvacítkáři tentokrát nestartovali, drobná a mladičká Mikulášková pravděpodobně šetřila síly. V závodě, kde se více vedle kola běhalo, než jezdilo, si s blátem nejlépe poradil Kevin Pauwels. V ženské kategorii zvítězila Katie Compton, druhá byla česká reprezentantka Kateřina Nash.

Další závod, opět ze série světového poháru, se jel včera, ve středu 26. prosince, v Zolderu (výsledky byly známé až po uzávěrce tohoto vydání). Do tohoto klání vánočního turné už by oba lounští závodníci měli zasáhnout. Nipl, zatím ve světovém poháru sedmnáctý, bude chtít potvrdit, že jeho forma jde nahoru. Mikulášková, v průběžném pořadí třiadvacátá, se bude snažit opět přiblížit světové desítce.