Ta obrovská chyba ho asi stála dres mistra světa. Měl formu, cítil se silný. Jelo mu to. Ujel soupeřům, zvedl ruce nad hlavu, mocně slavil. Jenže už kolo před cílem. Udivení Belgičané jeli dál, ujížděli mu. Český závodník je znovu dohnal, opět bojoval o titul, na skutečné cílové rovince mu ale došly síly. Vydřel nakonec stříbro.

Jaké máte teď pocity?

Musím na tom hledat něco pozitivního. Konečně jsem jel dobrý závod, ale ta chyba mě možná stála titul. Nevím, co by se mohlo stát v posledním kole, ale měl jsem malý náskok a cítil jsem se výborně. Prostě jsem se špatně podíval, někdo na mě křičel, že jsem v posledním kole a já si to myslel. Ale nebylo to tak, co se dá dělat. Moje chyba, slavil jsem kolo před cílem a v životě bych nepomyslel, že se mi může něco podobného stát. Bohužel je to tak.

Co vám blesklo hlavou?

Že jsem blbec, co k tomu říct.

Závod mužů do 23 let na MS v cyklokrosu v Zolderu. Nakonec stříbrný Adam Ťoupalík v boji o medaile.Jak se to stalo, byl jste v transu?

Byl jsem v transu a chtěl jsem tam nechat úplně všechno. Koukal jsem kolem sebe a nevěděl, co se děje. Byla to moje chyba.

Neslyšel jste ani zvonec, který oznamoval poslední kolo?

Zvonec jsem na cílovce, kde jsme jezdili asi 45 kilometrů v hodině, vůbec neslyšel. Nic jsem nevnímal. Radoval jsem se, myslel jsem, že jsem mistr světa.

Co jste si myslel, když Belgičani jeli dál?

Nejdřív jsem tomu vůbec nechtěl uvěřit, ale pak jsem se podíval zpátky za sebe, na tabuli byla furt jednička a v tu chvíli mi to teprve došlo. Měl jsem tam hned díru, ale snažil jsem se je hned dojet. Říkal jsem si, že tam nechám všechno. Zkusil jsem i nastoupit, do cíle jsem jel první, ale ve spurtu už mi chyběly síly.

Zklamání je asi obrovské.

V první chvíli to byla samozřejmě velká bolest, protože vím, že jsem mistrovský dres mohl mít, ale nedá se nic dělat. Čekám na něj už od juniorů. Ale je to sport.

I přesto zklamání. Stříbro je zatím největší úspěch vaší kariéry.

Asi jo, jsem strašně rád, že mi to vyšlo. Celou sezonu je lepší zapomenout, trápil jsem se. Nedařilo se mi, ale dneska všechno klapalo. Jsem za to stříbro moc rád. Jsem rád, že jsem našel síly a ještě zabojoval. Stříbro z mistrovství světa je výborný úspěch.

Děkuji za rozhovor.