Významné železničářské město Česká Třebová pořádalo v neděli 6. dubna Mistrovství ČR železničářů v přespolním běhu. Jediným reprezentantem naší oblasti, který se kvalifikoval, byl žatecký vytrvalec Roman Daniš.

„Závod nebyl přespolák, ale těžký kros na 9 km ve třech okruzích, situovaný na lyžařské trati s mnoha těžkými výběhy,“ řekl k závodu Daniš s ročníkem narození 1951. S nástrahami náročné trati si žatecký běžec a známý turista poradil podle svých možností dobře a skončil ze 35 startujících na 27. místě v čase 52:26 minuty.

„Jsem rád, že mi vítězný domácí Horáček nedal celý okruh, i když k tomu už moc nechybělo, a zmátl jsem tak hlasatele,“ pobavil se Roman Daniš. Vítězný čas byl 34:34 minuty.