To, že všechno jednou končí, platí pro sportovce obzvláště. Jejich kariéry mají konec ve věku, kdy je člověk při vší síle a vysoce produktivní. David Urban, jeden z nejlepších plavců žateckého oddílu, se rozhodl dát sbohem bazénům s chlorovanou vodou velmi brzy, v pouhých 23 letech.

„Dodělal vysokou školu a našel si práci. Tréninkům se nestíhal věnovat na sto procent a napůl nic dělat nechtěl,“ vysvětluje trenér SK Jazzmani Žatec Jiří Karas.

Urbanův výčet úspěchů je dlouhý, vždyť závodil a vyhrával už od útlého věku. „David končí po 18 letech. Dosáhl na letních i zimních šampionátech na 27 titulů mistra České republiky, reprezentoval i na ME a MS, kde získal sedmé místo ve štafetě. Za celý klub bych velmi rád Davidovi poděkoval za vzornou reprezentaci našeho sportu a města. Měl velký talent a také skvělý přístup. Poděkování patří rovněž jeho rodičům a sestře,“ shrnul Karas kariéru žateckého, dnes už bývalého, závodníka.

„Možná, že se David k plavání někdy vrátí jako trenér, nevylučuje to. Nyní si chce ale dát od něho pauzu a naplno se věnovat své práci, žije v Praze,“ přidává žatecký trenér další informace o veleúspěšném plavci Jazzmanů.

(oh)