Když jsme spolu mluvili před republikovým mistrovstvím, nebyl jste úplně optimista. Časy nebyly podle představ, sám jste říkal, že chcete víc. A pak skočíte do bazénu v Plzni a je z toho pět medailí, z toho dvě zlaté juniorské a dvě bronzové dospělé.
Dá se říci, že šampionát v Plzni byly první závody, kde jsem nemohl uvěřit svým výsledkům. Dohmátl jsem a jen zíral na výborné časy. Na padesátce kraul jsem najednou dal dolů šest desetin,to je prostě strašně moc.

Výborně načasovaná forma.
Na jedničku. V této zimní sezoně se mi nedařilo podle představ, ale trenéři mi pořád říkali, že to přijde. Že se nemám bát, že dobře trénuji a na republice to tam spadne. Znovu se ukázalo, že mě na vrchol dokáží výborně připravit. Hodně mě také nakopla sms zpráva od Tomáš Plevka z Turecka, hodně mě podpořil.

Takže s šampionátem asi spokojenost?
Určitě. Nečekal jsem, že obhájím, nebyl jsem na tom na podzim tak dobře, kluci byli rychlejší. Pár dní před šampionátem jsem si říkal, že budu rád za jakoukoli medaili. Ale že jich bude pět, z toho dvě zlaté a dvě seniorské, to jsem vůbec nečekal. Super.

Dospělé medaile jsou vaše první.
Je to taková třešnička na dortu. Skvělý pocit, mám ohromnou radost. Tituly i dospělé medaile jsou obrovskou motivací do letní sezony.

Čeho by David Urban rád dosáhl právě v příští letní sezoně?
Rád bych na mistrovství Evropy i světa juniorů. Doufám, že se to podaří.

Děkuji za rozhovor.

David Urban v roce 2012
Čtyřnásobný republikový šampion mezi juniory na kraulařských tratích, navíc přidal ještě stříbro a jeden bronz. Na MČR dospělých dohmátl mladík dvakrát bronzový. Přidal ještě čtvrté místo, dvakrát byl pátý a dvakrát šestý. Pravidelně se umisťuje na předních příčkách v národním poháru, vozí úspěchy i z mezinárodních klání.