Bez diváků, mimo trať v rouškách, několikrát testovaní… Ale na startu. Po koronavirové pauze odstartoval také světový pohár cyklokrosařů, premiéru měl v letošní sezoně v Táboře. A mezi juniory se ve světové špičce opět ukázaly lounské naděje.

"Super, že se světový pohár rozjel. Jsem moc rád, že opět můžeme závodit," vyznal se lounský Pavel Jindřich, který nakonec na táborské trati projel cílem desátý. "Jsem spokojený tak napůl. Mám z toho trochu rozpačité pocity, míchají se ve mě. Doufal jsem v lepší výsledek, udělal jsem ale po startu spoustu chyb. Ale na druhou stranu desítka ve světovém poháru není úplně špatná," hodnotí závod jedna z mladých nadějí českého cyklokrosu.

Cyklokrosař Pavel Jindřich.Zdroj: Deník / Hynek DlouhýLoňský vítěz dvou závodů národního poháru a účastník světového šampionátu ve své druhé sezoně mezi juniory chce patřit mezi světovou špičku. V Táboře ale špatně odstartoval. "Pavlovi se, bohužel, nepovedl start. Měl problémy, musel znovu nacvaknout a mezitím špička hodně ujela," viděl lounský trenér Milan Chrobák. Z druhé řady na startu se tak Jindřich propadl.

Navíc pak ještě v úvodní části prvního okruhu, ve snaze rychle dohnat ztrátu, měl kolizi s jedním ze soupeřů a opět klesl. Do druhého kola tak vjížděl až ve třetí desítce. "Začátek závodu ho dost poznamenal. V dalších kolech už jezdil časy srovnatelné s nejlepšími, škoda," pokračoval v hodnocení Chrobák.

Jindřich se v dalších kolech vydal na výbornou stíhací jízdu. Dvacet, osmnáct, patnáct, třináct, rychle se posouval dopředu. Nakonec z toho bylo desáté místo a ztráta minuta na vítěze, kterým se stal další český mladík Matěj Stránský. "Pavel rychle skákal dopředu, ale dál už to nešlo, stálo ho to hodně sil," viděl lounský kouč.

V Táboře, kam tentokrát nedorazili mladí jezdci z Belgie a Holandska, se poprvé v reprezentačním dresu ve světovém poháru ukázal také další lounský junior. Adam Seeman dojel osmnáctý. "Adam doplatil trochu na nervozitu," myslí si Milan Chrobák.

Lounští cyklokrosaři ve Slaném na závodě českého poháru. Kadet Adam Seeman.Zdroj: Deník/Hynek DlouhýAni Seeman, který je mezi juniory prvním rokem, neodstartoval dobře, propadl se do třetí desítky. V dalším průběhu se ale dokázal propracovat až na patnáctou pozici. Tu ale nakonec neudržel. "Osmácté místo? Nejsem s tím úplně spokojený, mohl jsem dojet lépe. Ale zase zklamaný rozhodně nejsem," hodnotil svou premiéru Seeman.

A jak viděl své svěřence lounský kouč? "Nejsem spokojený a myslím, že kluci také ne. Mohli myslím dojet lépe, určitě na to mají. Pavel na posledních závodech doma držel krok s vítězným Stránským i s třetím Fialou, jezdí srovnatelně. I Adamovo umístění mohlo být o pár míst lepší. Věřím, že na dalších závodech se zlepšíme," vyhlíží už Milan Chrobák republikový šampionát v Kolíně, který se pojede 12. prosince.

Oba lounští junioři by pak měli pokračovat i v dalším programu letos okleštěného světového poháru. Největším cílem je pak nominace na světový šampionát, který se pojede na přelomu ledna a února v Belgii. 

Výsledky Světového poháru v Táboře - junioři: 1. Stránský (ČR) 41:22, 2. Masciarelli (It.) +, 3. Fiala (ČR) +13, 4. Siffredi (It.) +27, 5. Wang (Dán.) …10. Jindřich +1:04, 18. Seeman +1:42