Další cenné kovy do své už tak bohaté sbírky přidal v minulých dnech žatecký mladý kanoista Vladimír Slanina.

Obhájil titul juniorského mistra republiky ve sjezdu na divoké vodě.

Ve Veltrusích u Kralup, kde je umělý kanál, zabodoval na singl kanoi, ale i ve dvojicích. Slanina, juniorský mistr Evropy v klasickém sjezdu, vybojoval celkem tři drahé kovy. „Zlato jsem si vyjel v singlu ve sprintu s luxusním náskokem šesti vteřin před Alešem Kristkem a Šimonem Jelínkem,“ radoval se po závodě Vladimír Slanina.

Další medaili, tentokrát stříbrnou, přidal společně s Karlem Habichem na debl kanoi. „Nestačili jsme jen na medailisty z mistrovství Evropy Smolku s Jelínkem,“ pokračoval juniorský reprezentant.

Druhou stříbrnou získal Slanina v kombinaci slalomu a sjezdu, kde se sčítaly body z obou disciplín.

Toto mistrovství republiky bylo také posledním závodem Českého poháru juniorů pro rok 2010.Vítězstvím si Slanina upevnil vedoucí pozici v celkovém hodnocení a stal se tak vítězem celého seriálu mezi juniory.

„Letošní sezona byla hodně úspěšná. Vydařila se mi nad očekávání. Vybojoval jsem dva tituly mistra Evropy, navíc ještě jedno stříbro. Podařilo se mi získat také dvakrát mistra republiky, u nás jsem byl ještě třikrát stříbrný. I celkové vítězství v Českém poháru je hodně cenné,“ raduje se po sezoně Vladimír Slanina.

(ls, hd)