Bronzovou medaili v deblu a navíc páté a šesté místo v singlu vybojoval v německém Ausburgu Vladimír Slanina mladší v evropském poháru ve sjezdu na divoké vodě. Dařilo se také Slaninovi staršímu, který na republikovém mistrovství vybojoval stříbro v singlu v kategorii masters nad 34 let, navíc přidal ještě bronz se svým oddílovým kolegou Svobodou.

Závody evropského poháru v Ausburgu byli jedním z vrcholů sezony. Mladý žatecký kanoista se letos poprvé poměřil na reprezentační akci s téměř celou evropskou špičkou.

V individuálním sprintu první den zajel Vladimír Slanina mladší v kvalifikaci skvěle, byl na průběžném třetím místě. Ve dvanáctičlenném finále nakonec žatecký závodník skončil na pátém místě. Zvítězil domácí Weber před dvěma Čechy - Rolencem a Halešem.

Ve finále těsně čtvrtí

Na debl kanoi tentokrát startoval Slanina s reprezentačním kolegou Šrámkem. V kvalifikaci byli první den druzí, ve finále jim těsně uniklo podium a skončili čtvrtí. První evropský sprint v deblu vyhráli nakonec reprezentanti Francie. Druhý závodní den byl hodně podobný tomu předešlému. V kvalifikaci v singlu byl Slanina těsně čtvtý, ale ve finále z toho bylo nakonec šesté místo, kdy od medaile ho dělilo necelých pět desetin vteřiny. Zvítězil opět Weber, před naším Rolencem.

Chuť si nakonec žatecký kanoista spravil ve druhém závodě debl kanoí, kdy jak ve kvalifikaci, tak ve finále vybojovali se Šrámkem třetí místo. Vítězi poháru se stali Slovinci, druzí byli kanoisté Francie.

Závody v Ausburgu byly první a zároveň poslední možnost srovnání se špičkou před blížícím se světovým šampionátem, který se letos jede už na začátku června v Bosně a Hercegovině, konkrétně v Banja Luce. Společně se Slaninou mladším, který bude chtít určitě opět útočit na nejlepší, se ho zúčastní v kategorii masters také další dva žatečtí kanoisté Slanina starší a oddílový kolega Svoboda. Právě tito dva závodníci absolvovali republikový šampionát v kategorii nad 34 let.

Na mistrovství České republiky masters si starší ze Slaninů počínal velmi dobře, získal stříbrnou medaili v individuálním dlouhém závodě singlů. Nestačil pouze na Iraina z Mladé Boleslavi, bronz získal Hajský ze Semil. Do deblu zaklekl s oddílovým kolegou Svobodou a podařilo se jim získat bronzové medaile.

(sla, hd)