Dvojnásobný juniorský mistr Evropy ve sjezdu na divoké vodě Vladimír Slanina nepřijel ani z mistrovství světa s prázdnou. Žatecký kanoista mezi nejlepšími juniory světa vybojoval čtyři cenné medaile.

Na řece Moravici u Opavy vylovil z rychlé a rozbouřené vody dvě stříbrné medaile a dva bronzy.

„První bronz se mi podařilo vybojovat hned první den v závodě hlídek. Společně s Jelínkem a Zapletalem jsme dojeli třetí, za Němci a vítěznými Francouzi. O bronz jsme se celou dobu přetahovali se Slovinci, v poslední čtvrtině závodu se nám ale podařilo jim ujet o osm vteřin,“ popisuje zisk prvního kovu úspěšný kanoista. Také druhá bronzová medaile je z družstev, tentokrát ze sprintu. Družstvo ve stejném složení překonalo čtvrté Chorvaty, druzí byli opět Němci a první Francouzi.

V individuálních závodech se žateckému juniorovi vedlo ještě lépe. V klasickém sjezdu, dlouhém 4,5 kilometru, bojoval o zlato do posledního metru. „Celý osmnáctiminutový závod jsem se o vedení přetahoval s Francouzem Demateisem, třetí ztrácel už téměř půl minuty. Prohrál jsem nakonec o pouhých 1,18 vteřiny,“ mrzelo Slaninu. Hned si ale uvědomil, že i stříbro z MS je skvělým úspěchem a navíc stejný kov vybojoval i v méně oblíbeném sprintu. Opět skončil jen těsně za Francouzem, i když jedna z jeho jízd byla celkově nejrychlejší. Soupeř ale dokázal udržet náskok z první jízdy.

Slanina se ziskem čtyř medailí zařadil mezi nejúspěšnější závodníky na světovém šampionátu, v české výpravě bezkonkurenčně kraloval.