Titul mistra republiky mezi muži nad 34 let získal žatecký Vladimír Slanina v kategorii singl kanoe, druhé zlato přidal ve sjezdu na divoké vodě se svým oddílovým kolegou Svobodou na debl kanoi.

Šampionát se konal v minulých dnech v Bechyni na řece Lužnici. Za žatecký oddíl startovali čtyři závodníci ve třech rozdílných disciplínách.

Vladimír Slanina starší tentokrát startoval v kategorii singlů a vedl si dobře. Na pětikilometrové trati byl ve své kategorii (nad 34 let) s velkým náskokem nejrychlejší a vybojoval titul mistra republiky. Mistrovský titul byl o to cennější, že v tomto závodě startovala téměř kompletní česká singlová špička. V absolutním pořadí, bez rozdílu věku, skončil žatecký závodník těsně o dvě vteřiny čtvrtý, hned za našimi reprezentanty Halešem, Novosadem a Švadlenou.

Mezi kajakáři si tentokrát závod vyzkoušel i Slanina mladší, který jinak jezdí velmi úspěšně v kanoi. Experiment se mu podařil, mezi muži obsadil druhé místo.

V mistrovském závodě kajakářů nad 34 let skončili na dalších pěkných místech Kodet, který byl pátý a Svoboda, jenž dojel šestý.

Experiment po deseti letech vyšel skvěle

V závodě debl kanoí tentokrát Slanina starší vyměnil svého reprezentačního i klubového parťáka Slaninu mladšího za Martina Svobodu, se kterým se domluvil pouze na tento závod. Tito dva seděli společně na deblu naposledy před deseti lety. Jediná a zároveň mistrovská jízda jim ale vyšla skvěle, stali se největším překvapením závodu deblů, kdy zaskočili sami sebe i všechny soupeře a získali titul mistrů republiky.

Druzí skončili Morštein a Štastný z Prahy, třetí Šimánek a Hájek z Jihlavy.

(vs)