Po roční přestávce se do Loun opět vrátí cyklokrosařský národní pohár. Naděje Seeman, Jindřich, Červíček, Prošková, Parmová a další změří síly s nejlepšími českými jezdci na domácí půdě.

Sezona skončila cyklokrosařům sice teprve nedávno světovým šampionátem v Holandsku, ale už nyní plánují, kdy se do terénu vrátí. Na domácí půdě to bude 28. září na prvním pohárovém závodě v Uničově.

Vydá se tam jistě také početná výprava lounských cyklokrosařů, kteří v sezoně minulé sbírali řadu úspěchů. Seeman byl třetí na MČR v žácích, Jindřich a Červíček se prosazovali v kadetech, do desítky dokázala jezdit žákyně Prošková.

A po roční pauze, kdy se v Lounech jely „jen“ krajské závody a štafetové klání, uspořádá Stadion opět také pohárový závod. V Lounech se v okolí velodromu pojede 28. října. A lounské naděje jistě budou chtít využít domácího prostředí.

Tak se jel pohár v Lounech v roce 2016:

a tak o rok dříve: 

Jen o den dříve se pojede v nedalekém Slaném. Cyklokrosaře opět čekají tradiční zastávky v Hlinsku, Kolíně, Jabkenicích.

Mládežnický šampionát, který nejvíce zajímá také závodníky Stadionu, se pojede tentokrát v Mladé Boleslavi 15. prosince. Mistrovství dospělých se koná 12. ledna v Holých Vrších.

Sezona ve světě začne cyklokrosařům už v září v USA, zahájí tam světový pohár. Ten nakoukne tentokrát i k nám, 17. listopadu se pojede v Táboře. Světový šampionát se v této sezoně pojede v Dánsku.