V 9. kole se Lounští vypravili až do dalekého Náchoda. A protože se hrálo už v 10 dopoledne, přespala severočeská ekipa v České Skalici, aby se na duel pořádně připravila. Vyplatilo se, Lounští vyhráli 37:29.

„Za přístup a nasazení si zaslouží pochvalu všichni hráči. Od začátku bylo vidět, že kluci chtějí odčinit domácí porážku se Sokolem Vršovice,“ říká Daniel Popelka, jeden z lounských trenérů.

Lokomotivu zdobilo stoprocentní nasazení v obraně a velmi pěkné akce v útoku. Mezi 15. – 19. minutou odskočila domácím na rozdíl šesti branek. O poločase vedla 19:15, což byl do druhého poločasu nadějný náskok.

V kvalitním výkonu pokračovali hosté i po obrátce. Dařilo se jim především ve střelbě. „V tom byl oproti zápasu s Vršovicemi markantní rozdíl. Dali jsme 37 gólů ze 49 střel, což je úspěšnost 76%. Ze zápasů této sezony je to nejvíc,“ vypichuje Popelka.

I v Náchodě si ale jeho svěřenci vybrali slabší chvilku. Mezi 47. – 51. minutou domácímu celku dovolili šňůru čtyř branek. Náchod tak snížil na rozdíl čtyř gólů. Pomyslnou jiskřičku naděje ale uhasil třemi brankami v rozmezí čtyř minut levé lounské křídlo Stříbrný. „Závěr jsme si už zkušeně pohlídali,“ kvituje Popelka.
„Zápas se velmi povedl Stříbrnému, který byl s devíti gólu spolu s Pavlíčkem nejlepším střelcem týmu. Stříbrný byl ve střelbě stoprocentně úspěšný! Pět a více gólů vstřelily všechny spojky, Matras třemi proměněnými sedmimetrovými hody natáhl úspěšnou šňůru už na osm zářezů. Kuliš si kromě pěti gólů připsal i tři asistence a tři zisky míče. V obraně si své při nepřítomnosti Majtana (disciplinární trest) a Vargy (start za prvoligové Lovosice) odvedli své Stančák a Srp,“ uzavírá Popelka.

Ondřej Holl