Začátek sezony výborný, únor slabší. Jaký bude březen? Po výborném úvodu sezony, kdy dokráčela v Brisbane až do semifinále a na grandslamu v Melbourne do čtvrtfinále, se Karolíně Plíškové na turnajích v Dauhá a Dubaji nedařilo podle představ. Formu z úvodu roku nejlepší Česka hledá, problémy jí způsobila také nemoc.

V Dubaji, v souboji bývalých světových jedniček, prohrála Karolína Plíšková ve čtvrtfinále s rozjetou Angelique Kerberovou poměrně hladce 3:6 a 4:6. Aktuální světová devítka z Německa porazila světovou pětku a českou jedničku už potřetí v řadě. Plíškové se proti její hře nedaří.

Ranařce z Loun tentokrát nesloužila ani její největší zbraň - podání. Svědčí o tom i poměr es v utkání, Němka jich nastřílela více, což se Plíškové, která v minulých třech letech vyhrála statistiky nechytatelných podání na celém okruhu WTA, příliš často nestává. Kerberová v duelu ale pětadvacetiletou Češku přehrávala i v dalších činnostech a příliš šancí „k nadechnutí“ jí nedala.

Plíšková přitom předtím v osmifinále předvedla sympatický výkon, když otočila zápas s bývalou světovou šestkou Suarezovou - Navarrovou. Po prohře v prvním setu 5:7, si pak Plíšková v duelu se Španělkou pomohla jedenácti esy a ve zbytku utkání ji přehrála 6:2 a 6:4.

Obhajoba v Dauhá nevyšla

Také předtím v Dauhá, kde obhajovala turnajový titul, se Karolína Plíšková loučila poměrně brzy. Po dvou zápasech. V úvodním duelu přehrála světovou čtyřicítku Francouzsku Cornetovou 6:2 a 6:3, pak ale v osmifinále nestačila na 41. hráčku žebříčku Bellisovou 6:7 a 3:6.

Před turnajem v Dauhá měla Plíšková zdravotní problémy, postihla ji viróza, kvůli které vynechala i Fed cup. Je otázkou, jak moc ji tréninkový výpadek poznamenal a o kolik sil ji zdravotní potíže připravily. Formu ze začátku sezony ale nyní Plíšková hledá.

Vždyť na začátku roku prošla až do semifinále prestižního klání v Brisbane, poté se jí poměrně dařilo také na Australian Open. Na prvním grandslamu sezony byla ve čtvrtfinále.

V březnu čekají na svěřenkyni trenéra Krupy dva velké turnaje v Indian Wells a Miami. Vítězka už devíti turnajů na okruhu WTA, bývalá světová jednička a finalistka US Open, loni na obou postoupila do semifinále, a tak bude obhajovat dost bodů do žebříčku. Její fanoušci i ona věří, že po únorovém výpadku opět zazáří.