Pořadatelstvím letošního společného šampionátu cyklistů na silnici pro muže, ženy juniory a juniorky byla pověřena slovenská Dubnica. Mezi startujícími byli i závodníci Stadionu Louny a nevedli si špatně. Jak juniorka Moravcová, tak junior Burian, vždy jeden závod zajeli excelentně a jeden pokazili.

Časovka jednotlivců na 20 km byla situována podél Váhu, čímž byl dán její rovinatý charakter, ale teplota přes třicet stupňů a silný vítr prověřily všechny startující. Zatímco Burian si nedokázal poradit zejména v silném protivětru, Moravcová jela od prvního kilometru ve vysokém tempu a do cíle dojela na velmi pěkném 10. místě.

Závod jednotlivců naopak nezvládla Moravcová. Na kole závodí teprve druhým rokem a vzdálenost 96 km byla nad její síly. Uznání zaslouží i za dokončený závod. Naopak Burian jako by chtěl odčinit předchozí neúspěch - od počátku závodu na 128 km si počínal aktivně. V závěrečném stoupání dokázal uplatnit své silové schopnosti a konečné 9. místo je z pohledu závodníka startujícího mezi juniory prvním rokem úspěchem.

(mch)