Dvě stříbrné medaile a jedno, ale jen velmi těsně čtvrté umístění, přivezli z mistrovství světa ve sportovní aerobiku a fitness zástupci Juniorského fitness klubu Louny.

Světový šampionát se konal v závěru října v holandském Eidhovenu. Českým reprezentantům se dařilo, získali řadu zlatých, stříbrných i bronzových medailí ve všech kategoriích. Výjimkou byl pouze hip hop, kde jsou bezkonkurenční závodníci z jižní Afriky, Ruska a Holandska.

Zahradníčková se stříbra vzdát nechtěla

Mezi českými reprezentanty se prosadili také zástupci Juniorského fitness klubu Louny. Kristýnka Zahradníčková soutěžila poprvé ve velmi silné juniorské kategorii (14 – 16 let), kde bylo zastoupení například z Austrálie, Německa, Ruska, Holanska, Itálie, Švýcarska, Belgie a dalších států. Zahradníčková se ale nelekla a bojovala, ze základního kola postoupila z druhého místa, v semifinále byla třetí a ve finále zacvičila nádhernou aerobní sestavu, díky níž se vrátila opět na druhé místo.

V kategorii mužů se představil Filip Hrdlička. Tomu šlapali na paty závodníci z Austrálie a Belgie. Hrdlička byl po dvou kolech stále první, ale finále se zadařilo australskému závodníkovi, a tak nakonec Filip Hrdlička získal také stříbrnou medaili.

Ke třetí medaili chybělo více štěstí

V kategorii mix pár senior (17 a více let) závodila poprvé Klára Benešová a Filip Hrdlička. Ve velmi silné konkurenci bylo potěšující, že lounský nadějný pár postupoval do finále ze třetího místa.

V závěru světového klání ale český pár o jediný bod předčili Australané a na Hrdličku s Benešovou zbyla nakonec na šampionátu, i když jen velmi těsně, neoblíbená bramborová pozice.

Jitka Hofmannová