Kdyby se rozdávaly body jen podle začátků zápasů florbalistů Loun, měli by Lounští po posledním turnaji plný bodový zisk.

Protože ale v dalším průběhu ztráceli, nemají nakonec žádný.

I když Louny vyrukovaly na Litvínov nekompletní, začaly výborně. Už po čtyřiceti vteřinách první třetiny vedly. Pak ale Litvínov stejnou mincí oplatil čtyřikrát a lounští florbalisté do konce první části jen korigovali na 2:4.

Když pak stejným výsledkem skončilo i druhé dějství, bylo o vítězi zápasu rozhodnuto. V poslední třetině se už jen jednou trefili hráči Litvínova.

Louny – Bivoj Litvínov 4:9 (2:4, 2:4, 0:1)

I do druhého zápasu vstoupili lounští florbalisté skvěle, úspěšný byl Rajlich. Z vedení se ale Louny radovaly opět jen několik desítek vteřin, hráči Viktorie Ústí nad Labem rychle srovnali. Další průběh první části byl hodně vyrovnaný, na tabuli o přestávce svítilo skore 4:3 pro Ústí.

Podobně vyrovnaný průběh měla i druhá třetina, a když kapitán Loun Bielik srovnal na 5:5, zdálo se, že Lokomotiva se zvedne a vybojuje body.

Viktoria ale znovu nezaváhala, do konce druhé třetiny zvýšila svůj náskok na 7:5 a v posledním dějství nakonec přestřílela Louny 12:7.

Louny – Viktoria Ústí n. L. 7:12 (3:4, 2:3, 2:5)

Lounští florbalisté sice během dvou zápasů nastříleli jedenáct branek, ale také jich dokázali jednadvacet dostat. A tak se znovu potvrdila dlouhodobá a největší bolest Lokomotivy – zbytečné chyby v obraně.

Pavel Janda