Určitě lepší pokračování ve 3. a 4. kole třetí florbalové ligy si představovali lounští hráči.

Lokomotiva nestačila na Slavii Liberec a Panthers Liberec, je prozatím na posledním místě tabulky a stále čeká na svůj první bod.

S libereckou Slavií drželi domácí krok téměř celou první třetinu, ale v 11. a 12. minutě Slavia dvěma góly odskočila. Ve druhé třetině zápasu se hrála vyrovnaná partie a tato část skončila bez branek. Polovina třetí třetiny vypadala podobně jako druhé dějství, Liberec se tlačil do útoku, ale narážel na koncentrovanou obranu domácích, během posledních sedmi minut zápasu však Liberec dokázal vstřelit tři branky.

Louny – Slavia Liberec 0:5

Ve druhém domácím zápase nastoupili hráči Lokomotivy proti dalšímu libereckému celku, který ve druhém kole rozdrtil FBC Vipers Most vysoko 24:3. Při prvním pohledu na soupeře bylo jasné, že zápas nebude pro lounský tým jednoduchý, dobře fyzicky vybavený soupeř byl navíc dobře sehraný a dokázal Louny zatlačit na jejich polovinu a vypracoval si řadu šancí.

Hráči Loun dokázali držet krok se soupeřem do 11. minuty, v ní však v rozmezí 34 vteřin inkasovali dvě branky. Na gól dokázal ve 14. minutě odpovědět kapitán a hrající trenér domácích Marek Svoboda, který po pohledné akci snížil na rozdíl jednoho gólu. Po pěti minutách druhé třetiny byl vyloučen nejprve Janda a v zápětí Prokeš a Louny tak čekalo dvojnásobné oslabení. Liberec dokázal využít ze standardní situace již po dvou vteřinách a odksočil na 3:1. Čtvrtou branku přidal liberecký tým v 10. minutě druhé třetiny.

Louny – Panthers Liberec 1:4

(pj)