Florbaloví junioři Lokomotivy Louny sehráli v neděli utkání prvního a druhého kola nové sezóny.

Lokomotiva Louny - Jazzmani Žatec 4:6 (0:2,1:0,3:4)

Jazzmani vedli již od 2. minuty a během třetiny zvýšili na 0:2. Po kombinaci s Davidem Pasekou snížil nejmladší lounský hráč, starší žák Jaroslav Bielik. Hned v úvodu 3. třetí třetiny si své role zopakovali Paseka s Bielikem a bylo srovnáno na 2:2. Nerozhodný stav vydržel jen do 4., kdy Jazzmani během 20 vteřin znovu odskočili na rozdíl dvou branek.

Lounští se však nevzdávali a 4 minuty před koncem zápasu snížil D. Paseka na 3:4. O možnost vyrovnání se však Lounští připravili sami, příliš netrpělivě se hrnuli do útoku s nezajištěnou obranou a nabídli tak Jazzmanům prostor k několika brejkům. Dva z nich hráči Žatce využili a vedli již o tři branky 3:6. Lokomotiva v poslední minutě už jen korigoval výsledek.

David Paseka (2+2) byl u všech gólů Loun a o všechny góly Žatce se postarali hráči Linka (3+2) a Jakubko (3+0).

Český Dub-Osečná - Louny 6:6 (1:2, 3:1, 2:3)

Skóre se měnilo jako na houpačce. První třetinu vyhrála Lokomotiva, druhá se naopak vydařila soupeři, když třemi góly během tří minut otočil na 4:2 a Lounští snížili 7 vteřin před koncem druhé části. V úvodu závěrečné části byl faulován před brankou soupeře D. Paseka, který pak z trestného střílení srovnal na 4:4.

V polovině III. třetiny dostal trest 2 minuty T. Princ a za chvilku i Michael Kinšt. Výhodu dvou mužů v poli Osečná využila a 4 minuty před koncem to už bylo 6:4 pro Osečnou.

Minutu a půl před koncem si vzal lounský vedoucí mužstva Pavel Janda oddechový čas, přesunul T. Prince do útoku k dvojici Paseka, Bielik. Půl minuty před koncem završil hattrick Princ po nahrávce Bielika. Čížek vybojoval míček a poslal nahrávku před branku, kde ve skrumáži Tomáš Princ a v poslední vteřině utkání překonal brankáře Osečné. Zajistil tak pro juniory Lokomotivy Louny první bod v sezóně.

Branky Loun: 4., 25., 36. a 36. Princ, 9. Novák, 29. D. Paseka

Sestava Loun: Charvát - Kinšt, Hloucha, Princ - Paseka D., Novák, Bielik, Čížek, Zikmund

(sn)