Letos poprvé ve čtyřech utkáních nezískali ani bod, přesto jsou s účastí spokojeni. Ve své základní skupině narazili Jazzmani Žatec nejprve na celek ze Švédska. „Bylo to hodně vyrovnané utkání, ve kterém jsme po většinu času vedli. Soupeř dal ale rychlé branky v závěru a otočil výsledek,“ litoval prohry 2:3 Josef Burda, jedna z opor žateckých florbalistů.

Stejným výsledkem skončil i druhý duel Jazzmanů. „Proti pražskému celku jsme opět vedli, ale v závěru jsme udělali dvě hrubé chyby v obraně a prohráli zase 2:3,“ pokračoval J. Burda. Druhý den, kdy už nebyla reálná šance na postup ze skupiny, dostali šanci i hráči širšího kádru. „Bohužel jsme se ale na první zápas špatně zkoncentrovali a se Snipers Slavěčín jsme prohráli vysoko 0:8. Ve druhém zápase už byl náš výkon lepší a hráli jsme proti Maďarům vyrovnaný duel. Opět jsme ale nezvládli závěr a po třech rychlých chybách si odvezli i čtvrtou porážku 3:6,“ informoval žatecký florbalista.

Jazzmani Žatec jezdí na Czech Open pravidelně už od roku 2001. „Jen účast na tomto turnaji je pro nás obrovským úspěchem. Z naší ligy tam nikdo jiný nehrál,“ řekl Josef Burda s tím, že žatečtí Jazzmani v současnosti hrají pátou nejvyšší ligovou soutěž a turnaje se zúčastňují celky ze třetí ligy a výše. Florbalový Czech Open je již několik let ve světě uznáván jako největší klubový turnaj.

Hraje se ve čtyřech kategoriích – ženy, junioři, muži B a elita. V té se představují nejlepší české celky a také špičky ze Švédska, Finska a Švýcarska, tedy florbalových světových velmocí. Do turnaje bylo letos pozváno 240 týmů z celého světa. Zápasy se hrají po celé Praze v celkem dvanácti halách.