Ani ve snu se před posledním turnajem nezdálo žateckým Panterům o tom, že by se mohli vrátit na celkové třetí místo.

Ve třetí florbalové lize však favorité nevyhráli, Žatečtí se tak mohli radovat.

„Před posledním turnajem jsme byli čtvrtí a naše šance na návrat na bronzovou příčku byla hodně teoretická. Sportovní bůh ale nakonec stál při nás,“ byl spokojen Radek Mužík, vedoucí Panterů.

K vysněné příčce napomohlo Žateckým několik výsledků, kdy favorité svou roli nezvládli. „Nakonec nám k třetímu místu stačila jen jedna výhra,“ byl ještě více překvapen Mužík.

Tu Panteři Žatec získali proti Lokomotivě Chomutov. „Od začátku jsme plnili roli favorita, soupeře však nezlomilo ani naše vedení 5:1. Během dvou minut v závěru druhého dějství dokázal vstřelit tři branky a stáhnout nás na rozdíl jediné branky. V dramatickém závěru se nám ale podařilo zasadit rozhodující úder,“ přiblížil důležitý zápas vedoucí žateckých florbalistů, kteří nakonec Chomutov porazili 7:5.

Ve druhém utkání již o nic nešlo, Žatečtí si ho proto chtěli co nejvíce užít. „Hrál se líbivý florbal, o nic už nešlo. Ještě na začátku druhé třetiny jsme vedli 2:1, pak se ale projevila zkušenost Litvínova, který se posílil o několik hráčů z I. ligy, a porazil nás nakonec 7:3,“ dodal Radek Mužík.