Pouze oči pro pláč zbyly žateckým florbalistům po 16. kole 3. florbalové ligy.

Panteři nestačili ani na jednoho ze svých soupeřů, i když jen velmi těsně, tak dvakrát prohráli, a jejich sen o umístění v horních patrech tabulky se tak zřejmě rozplynul.

Už v prvním duelu bylo jasné, že téměř měsíční tréninkový výpadek a hlavně nedisciplinovanost nedovolí hrát Panterům vyrovnanou partii s druhým celkem soutěže. Panteři sice rychle odpověděli na úvodní gól jabloneckých hráčů, ale chybami v obraném pásmu dovolili dvakrát znovu navýšit náskok soupeře. Ve druhé třetině sice žatečtí florbalisté zabojovali, srovnali na 3:3 a zdálo se, že mohou zaútočit. Jenže zbytečný zákrok Charváta a vyloučení na pět minut je připravilo o naděje.

Jablonec přesilovku využil a opět odskočil na dvě branky. Panteři znovu srovnali na začátku třetí třetiny, znovu ale přišla zbytečná chyba a při vlastní přesilovce inkasovali.

Panteři Žatec – Jablonec n. N. 5:7 (1:2, 3:2, 1:3)

Ve druhém duelu vypili žatečtí hráči kalich hořkosti do dna. Už ve třetí minutě vedli Panteři 2:0 a hráči Ústí jen snižovali. Na začátku druhé třetiny už Žatec vedl 4:1, ale soupeř se pomalu začínal rozehrávat. Před začátkem poslední části hry bylo dokonce srovnáno na 5:5.

Žatec ale znovu unikl a vedl už 7:6, florbalisté Ústí ale předvedli větší touhu po vítězství a o jediný gól nakonec vyhráli.

Fbc Tbc Ústí – Panteři Žatec 8:7 (1:2, 4:3, 3:2)

Radek Mužík