Ke IV. kolu KP A zajížděli kuželkáři Žatce A po smolné domácí prohře do Spořic k duelu s místním Sokolem B.

Domácím se úvod ročníku také moc nepovedl, přesto patřili v zápase k mírným favoritům. Žatecká Lokomotiva ve velmi dramatickém zápase dokázala podruhé vyhrát venku ze tří duelů.

Basák se hledal a nabral ztrátu, ve druhé polovině se rozehrál a tak prohra o 33 byla nakonec přijatelná. Chotová po nevydařeném úvodu jako politá živou vodou vlétla do druhé padesátky, nahrála v ní o plných 60 víc než v úvodní a nakonec na soupeře ztratila celkově jen 11. A tak domácí vedli 2:0 o 44.

O snížení na 2 : 1 se postarala svým prvním vítězstvím v soutěži Ptáčková. Perfektně ji vyšel začátek a to nakonec rozhodlo. Vedení si pak pohlídala a umazala z náskoku 16 kuželek. O vyrovnání se postaral A. Čaboun. Po první půlce to bylo totiž nerozhodně. Více sportovního štěstí a perfektní dorážka rozhodla o Čabounově vítězství o 16. Drama bylo rázem na světě.

Ptáček st. v páté dvojici v úvodu na obou drahách ztrácel a vždy úspěšně finišoval. Ale když se štěstíčko trochu otočilo zády, prohrál o 3.

Jarolím by musel na zisk bodů vyhrát o 16, na remízu o 15. Soupeř ale první padesátku vyhrál o 1. Ve druhé začal Jarolím mohutně stahovat. Nakonec se o potřebné výhře rozhodlo v 99. hodu, když vykouzlil „hodovku“ a pak posledním hodem 5. A přesně o těch 5 Lokomotiva vyhrála! Tentokrát to vyšlo.

Sokol Spořice B – Lokomotiva Žatec A 3:5 (2454 : 2459)

Sestava: Basák 391, Chotová 400, Ptáčková 392, Čaboun 448, Ptáček st. 396, Jarolím 432

(jj)