Úvodní dějství přineslo vyrovnanou hru a ani jeden celek se výrazněji neodpoutal ve skóre. Po hvizdu, který tuto část hry končil vedly Louny o jediný bod.

Druhá čtvrtina už byla jasně ve znamení domácích, kterým se dařilo úplně vše, na co sáhli a do přestávky měli slušný šestnáctibodový náskok, který korunoval Honza Pastyřík košem v závěrečné sekundě.

„Zatím je to dobré, ale třetí čtvrtiny nám stále nejdou a máme před sebou dlouhých dvacet minut,“ vyhlížel do druhé poloviny utkání hrající trenér Jakub Hnátek.

Po změně stran se Benešov začal výrazněji prosazovat pod oběma koši, dařila se mu střelba a domácím nenechal mnoho prostoru. Ti navíc velice často přicházeli o míč při rozehrávce a přestalo se dařit i střelecky. Benešov srovnal skóre a před závěrečnou čtvrtinou dokonce vedl o bod.

Poslední část utkání už byla jasně v režii hostujícího celku a poslední vteřiny již oba celky zcela vypustili. Na domácích již byla znát únava z náročného a rychlém tempu hraného utkání.

Benešov tak postoupil na úkor Loun do čtvrtého kola, kde narazí na Ústí nad Labem. Louny však v poháru určitě nezklamaly a předváděli solidní basketbal.

„Soupeř si nás v prvním poločase dokonale přečetl a po přestávce naší zónovou obranu dokonale rozcupoval. Přeci jen je znát, že jsou v průměru asi o pět let mladší a deset let hrají vyšší soutěž, ve které se pravidelně pohybují v horní polovině. Také jejich lavička je mnohem vyrovnanější. Byl to ale dobrý basketbal a musíme poděkovat divákům za fantastickou podporu,“ hodnotil zápas Jakub Hnátek.

Nutno dodat, že diváků byla téměř stovka a kapacita školní tělocvičny na takové utkání již nestačí. škoda, že se nenajde prostor v městské sportovní hale.

Basket Academy Louny – BC Benešov 61:73 (15:14, 44:28, 53:54)
Sestava a body Loun: Pešek 18 (2x3 body), Pastyřík 15, Jakeš 12 (2x3 body), Peterka 10, Vecek 4, Hnátek 2, Polan, Maršál, Kučera, Š. Kocourek, O. Kocourek, Kocek.

Autor: Jaroslav Tošner