Lokomotiva vstoupila do zápasu velmi dobře. Už po půlminutě se z křídla trefil Černý a po dalších gólech Jahna a Vraného domácí trochu nečekaně vedli 3:0. Košutka přitvrdila a netrvalo dlouho, když srovnala na 4:4. Louny však dále pokračovaly ve své pestré hře, tříbrankové vedení si vzaly zpět. Za stavu 9:6 vystřídal trenér Košutky gólmany; na místo Jabůrka šel do branky Tůma. Domácím se však přestalo dařit střelecky a začali kupit technické chyby. Toho využili hosté v 18. minutě ke srovnání stavu na 11:11. Po dlouhé rozehrávce Tůmy na Holíka navíc poslal druhý jmenovaný hosty do vedení. Domácí trenér Sochor si vzal oddechový čas a Zmatlíka v brance nahradil Jeremiášem. Domácí sice drželi jednobrankovou ztrátu, ale chybou v samotném závěru přišli o míč a Fořt svou brankou stanovil poločasový výsledek 18:20 pro Košutku.

Začátek druhé půle vyšel hostujícímu celku znamenitě. Již po čtyřech minutách vedl 23:19. Lokomotivě se sice podařilo snížit na rozdíl dvou branek, ale dalšími chybami se zbytečně připravovala o míč a zkušenější soupeř z těchto chyb těžil. Ve 40. minutě se do branky vrátil Zmatlík. Předvedl hned několik skvělých zákroků, ale jeho spoluhráčům se nedařilo překonat dobře fungující obranu soupeře.  Po brance Trkovského ze 49. minuty prohrávaly Louny o jediný gól – 27:28. Hned na to měly dokonce výhodu přesilové hry. Tu však zahrály trestuhodně, naopak při ní inkasovaly.  Do branky Košutky se vrátil Jabůrek a za stavu 28:31 pro hosty si bral trenér Lokomotivy další time. Do hry poslal veterána Bittnera, jenže hosté si závěr utkání zkušeně pohlídali a dovedli utkání do vítězného konce.

„Začátek jsme měli skvělý, vycházely nám nacvičené signály, ale pak jsme technickými chybami dovolili soupeři jít do vedení a hra se nám rozsypala. Je to v hlavách. Mladí tyhle situace nezvládají. Přestaly jim vycházet signály, ukvapeně stříleli, vůbec nevyužívali křídel a přestali poslouchat pokyny z lavičky. Košutka hrála zkušeně. Má ve svém středu hráče, kteří mají za sebou extraligu a ostatní ještě nedávno byli v první lize. Budeme muset více trénovat,“ říkal po utkání zklamaně trenér Lokomotivy Kamil Sochor.

V příštím kole čeká Louny další těžký soupeř. Nastoupí na palubovce čtvrtého celu tabulky, rezervy Dukly Praha.

TJ Lokomotiva Louny – TJ Košutka 33:38 (18:20)
Sestava a branky Loun: Zmatlík, Jeremiáš – Kunc, Vích 2, Bittner, M. Svoboda 1, Jahn 4, Bušek, Trkovský 13/6, Vraný 5, Jetenský 3, Černý 5, T. Svoboda, Lacina.
Sestava a branky Kušutky: Jabůrek, Tůma – Fořt 5, Klik 4, Suchý 3, Bartoš 9, Václavík 6/2, Kulíšek 1, Holík 8, Janoušek, Fousek 2.