První díl okresních kol hostily v úterý Postoloprty, konkrétně základní škola Draguš. Děti, a že jich nebylo málo, si to rozdaly v pěti disciplínách o odznak všestrannosti. V soutěži družstev vyhrála domácí škola, za zmínku určitě stojí i výkony několika jednotlivců.

V Postoloprtech soutěžilo šest škol (ročníky 2005 – 2011), což dává zhruba 120 dětí. Za vítěznou domácí školou Draguš skončila ZŠ Školní Louny, třetí byla ZŠ Přemyslovců Louny, čtvrtá ZŠ Lipenec, pátá ZŠ Žatec a pátá, poslední ZŠ Černčice.

„Musíme pochválit postoloprtskou školu a paní učitelku Moniku Schubertovou, která nám vždy hodně pomáhá. Opět vše připravila, zajistila. Na místě byla i městská policie, která je pro děti vždy tím správným vzorem, Byly to tradičně hezké závody,“ shrnul Petr Marinčič, manažer Sazka Olympijského víceboje.

Velkou radost jemu i učitelům dělalo nadšení dětí, pro které jsou podobné akce velkým zpestřením. „Odnesly si domů poháry, diplomy, plakety. Ti nejlepší postoupily na krajské kolo, které se bude konat 18. května v Chomutově,“ informoval Marinčič.

Jak již zaznělo, děti soutěžily v pěti disciplínách – v trojskoku, hodu dvoukilovým medicinbalem vzad, driblingu, klikách a skoku přes švihadlo.

„Nejnáročnější jsou pro děti tradičně dvouminutové disciplíny – skok přes švihadlo a kliky. U švihadla jsou čtyři styly, tam vždy poznáme šikovnost dětí a také to, kdo už trénuje. Celkově ale děti byly v Postoloprtech šikovné. Někomu šlo něco lépe, něco hůře. Tak to ale bývá,“ zaznělo z úst Petra Marinčiče.

Nejšikovnější jednotlivci?

Filip Nagy z Černčic (vynikal v driblingu), Petr Elsnic (kliky), Adéla Šlégrová (švihadlo) a Lucie Kulichová (kliky) z domácí ZŠ Postoloprty nebo Jakub Dědek (trojskok) z žatecké ZŠ..