Do mužského turnaje nastoupilo 16 celků, což bylo maximum. Nepřijeli sice hvězdní Srbové, ale kvalita byla i tak veliká. Vždyť v Lounech byla reprezentace Slovenska, Německa a domácí, kterou zastupuje Humpolec Bernard. Velice kvalitní byly také celky Lotyšska, Polska, nebo z Bosny a Hercegoviny.

Na hrací ploše byly tři kurty a program šlapal jako hodinky. Mezi čtyřmi nejlepšími celky byl domácí Humpolec, který v semifinále nastoupil proti Team Süd z Německa. Druhou semifinálovou dvojici tvořily celky Ghetto Family z Lotyšska a Coco Jambo reprezentující Polsko. Naši reprezentanti si poradili s německým družstvem 20:10, Lotyši ukončili duel s Poláky před časovým limitem výsledkem 21:17. Poražené týmy se střetly o bronz. Němečtí Team Süd přehráli poměrně jasně Polské Coco Jambo 21:13.

Po šesti a půl hodinách nepěchovaných basketbalem přišlo finále. V něm se ujali vedení Ghetto Family a až na pár sekund si jej drželi po celé utkání. Humpolec se dostal pouze jednou do jednobodového vedení, o které záhy přišel. Bojovalo se tvrdě, ale férově. Lotyši nakonec krásnou dalekonosnou střelou za dva body ukončili zápas před časovým limitem 21:18. Vítězové tak získali prémii ve výši 10 000 korun a k tomu se kvalifikovali do závěrečného finálového turnaje v Praze.

Po tomto turnaji si dá 3x3 Central Europe Tour Tour dva týdny pauzu, po níž se bude pokračovat 1. května v Bratislavě a 11. května v Praze dalším turnajem Chance 3x3 Tour.

„S turnajem jsme spokojeni. Stále se kvalitativně posouváme. Sice nepřijeli Srbové, ale je zde několik reprezentačních družstev – Slováci, Němci i naši. Velmi dobří jsou Lotyši. Náš klub Basket Academy zvládá organizaci turnaje. Mladí sedí u časomíry. Obrovskou radost máme z turnaje dětí, do kterého nastoupilo 60 dětí. Většinou z Loun a po dvou družstvech z Mostu a Kladna. Je příjemné vidět, jak se ti nejmenší radují z každého vstřeleného koše,“ hodnotil dvoudenní klání pod koši jeden z organizátorů Jakub Hnátek.

Autor: Jaroslav Tošner