V pražské Sparta areně se konalo mistrovství světa kickboxerské federace WKF. A českým reprezentantům, hlavně pak těm Žateckým, se hodně dařilo. Hany Greisiger vybojoval titul mistra světa.

Dres České republiky hájili také žatečtí G - Titáni David Nekola, David Meduna a Hany Greisiger. Nekola nastoupil v kategorii K1 do 67 kg, kde mu nešťastný los nalosoval tvrdého Francouze Alexe Baskima. Francouz se celý zápas výborně pohyboval a rozkopával Nekolovi levou nohu a poté ve třetím kole naskočil tvrdý zadní direkt, který Nekolu poslal do počítání, zlomil mu nos, a tím Nekolu vyřadil v prvním zápase MS. Tento Francouz vyhrál další dva zápasy a poté celou kategorii.

Meduna třetí

Žatecký David Meduna na tom nebyl o mnoho lépe, v kategorii lowkick do 81 kg proti němu nastoupil Paul Versalio, taktéž bojovník z kvalitní francouzské reprezentace. Francouz byl v boxerských kombinacích přesnější a to rozhodlo, že Meduna prohrál rozdílem několika málo bodů. Meduna nakonec dosáhl na bronzovou medaili.

Obrovský úspěch české reprezentaci a G - Titánům přinesla velká žatecká naděje Hany Greisiger, který byl nominován do nejobsazenější mužské kategorie K1 do 81 kg. Greisigerovi taktéž do prvního kola přisoudil los Francouze, nastoupil proti němu René Dione. Francouz byl v prvním kole lepší než Greisiger a lehce vyhrával, v druhém kole začal Greisiger Francouze dotahovat a v tlaku poslal soupeř k zemi kopem do hlavy. Po úderu se francouzský bojovník skácel k zemi, spadnul na Greisigera, který také padá k zemi. Greisiger se ale rychle zvedá a odchází do bílého rohu, Francouz zůstává ležet a je odpočítán a Greisiger tak v prvním zápase vítězí K.O. a postoupil do semifinále.

V semifinále narazil na Greisigera slovenský reprezentant Tomáš Gut. Na body těsně žatecký bojovník vyhrál. Ve finále Greisiger vyzval Holanďana Fernanda Nogueiru. Hned v prvním kole se ukázalo, že Greisigerovy obavy jsou zbytečné, neboť po několika kombinacích žatecký bojovník Noguieru tvrdě trefoval a úspěšně bodoval. První kolo vyhrál na body, ve druhém kole dokonce posílá direktem Holanďana k zemi, Noguiera je počítán. Třetí kolo ale už bylo pod jasným vedením Hanyho Greisigera, který kolem Holanďana lehce kroužil a tvrdě ho trefoval.

Zápas skončil jednoznačně ve prospěch českého reprezentanta 3:0 a Greisiger se stal mistrem světa v K1.

Láďa Blail