V Lounech se v sobotu 21. června opět konaly závody Evropského poháru ručních kol, na které se tradičně sjíždějí špičkoví handbikeři z celé Evropy. Součástí sportovního dne byl jako obvykle závod koloběžek, který tentokrát absolvovalo úctyhodných 107 sportovců.

V sobotu dopoledne se jela časovka z Loun do Počedělic a zpět (15 km), odpoledne patřilo kritériu ulicemi města. 

Uhni, nebo tě přejedu

Také tentokrát, při dvanáctém ročníku, si prestižní závody vyžádaly uzavírky několika ulic, zejména důležité části třídy Osvoboditelů, Husovy ulice a okolních. A to se ani letos bohužel neobešlo bez negativní odezvy od řidičů. Desítky dobrovolníků - pořadatelů i městských policistů na trati si musely vyslechnout zlostné komentáře šoférů, kteří po nějakou dobu nemohli projet zamýšlenou ulicí. 

Nejvážnější případ se stal na křižovatce Říční a Husovy ulice, kde byl dokonce zraněn strážník. "V tomto místě stavěl městský policista automobil a řidiči sdělil, že kvůli uzavírce nemůže pokračovat v jízdě. Narušoval by závod. Na to ale šofér odvětil "Uhni, nebo tě přejedu", šlápl na plyn a jel. Při tom zachytil strážníka zpětným zrcátkem a zranil ho," popsal události Martin Svoboda, zástupce ředitele Městské policie Louny. 

Muž zákona utrpěl při střetu poranění zápěstí. "Zatím není v pracovní neschopnosti. Věc jsme předali k vyšetření Policii ČR," dodal M. Svoboda.