Letos již po 17. pořádala Dukla Praha společně s Hlavním městem Prahou tradiční házenkářský turnaj, který se hraje pravidelně o velikonoce.

Turnaje se zúčastnilo 389 žákovských a dorosteneckých družstev z 21 států Evropy i Kanady. Hrálo se v 22 halách od 21. do 24. března a finálové zápasy se odehrály v hale Sparty Prahy.

Město Louny reprezentovali v turnaji mladší žáci vedení trenérem Knoblochem, starší žáci s trenérem Jahnem a mladší dorostenci vedení trenérem Dvořákem. Bohužel, mladším a starším žákům se nepodařilo z těžkých kvalifikačních skupin postoupit do osmifinále. Mladší dorostenci sehráli v základní skupině výborné zápasy a s jedinou porážkou postoupili do nedělního večerního osmifinále. Tam si nejprve poradili v nervy drásajícím zápase se 4.týmem 1. ligy ČR, Náchodem, a podařilo se jim porazit i tým Auto Škoda Mladá Boleslav.

Tato vítězství znamenala postup mezi nejlepších 8 účastníků do čtvrtfinále z 61 účastníků kategorie mladších dorostenců. Postup do čtvrtfinále se doposud nepodařil žádnému lounskému týmu, který na tomto turnaji kdy hrál.

Souboj s favorizovanou Duklou

Lounští dorostenci dohráli v neděli pozdě večer a již v pondělí brzo ráno nastupovali v boji o semifinále proti hlavnímu favoritu turnaje domácí Dukle Praha. Po vyčerpávajících zápasech došly lounským dorostencům síly a těžkého soupeře neporazili.

Dukla se stala nakonec celkovým vítězem v kategorii mladší dorost. Lounští dorostenci v tomto turnaji předvedli perfektní výkon a ukázali, jak dobré zázemí má lounská házená do budoucna i včetně žákovských kategorií.

Sestava a branky celkem: Konečný 32, Brecko M. 24, Fric 24, Vrána 19, Knobloch J. 12, Hartman 9, Bařtipán 4, Michel 4, Skála 1, Pastyřik, Fuchs

Jiří Brecko