Společenským plesem uzavřeli sportovní rok 2009 žatečtí národní házenkáři.

Nejen že se dobře bavili, ale také vyhlásili nejlepší házenkáře roku 2009.

Do ankety se zapojil také Žatecký a lounský deník. Naši čtenáři mohli hlasovat pro nejoblíbenějšího házenkáře Šroubárny Žatec, ocenění nakonec převzal úspěšný střelec druholigových mužů Daniel Nociar.

Celkem jedenáct týmů se zapojilo do soutěže o nejlepší tým. Třetí nakonec skončily prvoligové ženy, druhé družstvo dorostenců a první příčku vybojovali muži.

Tento celek po podzimu nečekaně vede druholigovou tabulku, a pokud se mu bude stejně dařit i na jaře, mohl by Žatec slavit první mužský postup do první ligy národní házené. Nejlepším mezi muži se stal útočník Pavel Sýkora s velkým náskokem před Danielem Nociarem a mladým brankařem Štěpánem Horníkem.

Hodně vyrovnaný byl boj mezi ženami. Třetí nejlepší národní házenkářkou Šroubárny Žatec se nakonec stala Lenka Vlčková, druhá skončila Lenka Wüstová a jen o jediný bod ji přeskočila mnohonásobná reprezentantka a nejzkušenější útočnice Žateckých Zdeňka Bilohuščinová.

Oslavou pro házenkáře končí období zimní přestávky a naplno se rozjíždí přípravné období. Jak ženy, tak i muži, pojedou v nejbližších dnech na přípravné turnaje.

Fotogalerii z plesu házenkářů najdete zde