Jablonec nad Nisou hostili o víkendu v 9. kole 2.ligy házenkáři Loun. Souboj domácí o tři branky vyhráli a díky nedohranému utkání mezi Bělou a Chodovem se ocitli na prvním místě tabulky. Domácí vstoupili do zápasu sebevědomě a postupně si budovali bezpečný náskok. Už v devatenácté minutě prvního poločasu tak byl stav duelu 11:6.

Jablonec se ale nevzdal a dokázal do konce první půle snížit rozdíl na pouhé tři branky. Drama se ovšem ve druhém poločase nekonalo. Louny předváděly aktivní hru a díky dobré obraně znemožnily soupeři všechny pokusy o zvrat zápasu. Celou druhou část nepustili domácí hráče soupeře blíže než na tři až šest bodů a výhru si bezpečně pohlídali. Louny jsou zatím v tabulce první. Zápas jejich největších rivalů mezi Bělou a Chodovem, ve kterém se mělo rozhodovat, kdo bude vést po devátém kole tabulku druhé ligy, nebyl totiž dohrán kvůli výpadku elektřiny.

Další zápas hrají Louny s Ústím

Zápas byl přerušen za stavu 15:12 pro Chodov, který je tedy zatím v tabulce třetí s 11 body. Druhá je Bělá se čtrnácti body a první, tedy alespoň prozatím, Louny. Ty mají bodů patnáct.

Další zápas sehrají lounští házenkáři v sobotu 17. listopadu, kdy zajíždějí na půdu zatím sedmého Ústí nad Labem. Zápas se hraje od jedenácti hodin.

Louny – Jablonec 26:23 (15:12)

Sestava (branky) Loun: Gruncl (2), Knobloch, Brecko (10), Hanus, Sochor (4), Dedera, Tancoš (2), Weber, Zmatlík (2), Kerner, Bitner (1), V. Kotěšovec (5), M. Kotěšovec