Stejný výkon, který podali lounští házenkáři v posledních deseti minutách duelu se Slavií Praha, by si přál vidět v sobotním domácím utkání jejich trenér Radoslav Miler.

První Louny se 8. března od 18 hodin utkají s týmem Havlíčkova Brodu, který má starosti spíše se záchranou. „Nic jiného než vítězství nebereme. Když jsme porazili Slavii venku, musíme doma týmy jako je Havlíčkův Brod porážet,“ je přesvědčen trenér lounských druholigových házenkářů Radoslav Miler.

Své svěřence bude před zápasem nabádat ke stoprocentnímu soustředění. „V žádném případě nesmíme soupeře podcenit, to by byla velká chyba,“ pokračoval. „Nesmíme se přizpůsobit jejich hře, musíme si hrát svoje.“ Lounský trenér by v sobotu proti Havlíčkovu Brodu rád viděl své svěřence hrát stejně jako v posledních deseti minutách zápasu se Slavií Praha, který Lounští o gól vyhráli. „V těch posledních deseti minutách zápasu na Slavii jsme hráli perfektně. Obrana pracovala na sto procent a brankář Dedera se opravdu vytáhl. V poslední pětiminutovce vychytal i dvě sedmičky,“ chválil své svěřence trenér.

Pochválil svůj kádr také za bojovnost. „Celý zápas byl takovou přetahovanou. Chvilku jsme vedli my, chvilku zkušené družstvo Slavie. Naštěstí se nám to díky výbornému výkonu v závěru podařilo vybojovat,“ dodal Radoslav Miler.

V sobotu však v Lounech nebude házená zastoupena jen zápasem mužů. Svůj duel doma sehrají také mladší dorostenci, kteří se ve sportovní hale od 15.30 hodin utkají s týmem Lovosic. Od rána pak na lounské palubovce budou pobíhat starší žáci, bude se tam totiž konat 3. kolo Zimní ligy házené starších žáků. Zúčastní se ho šestnáct týmů z celé republiky.