Podle trenéra lounských házenkářů čeká na jeho svěřence o víkendu jeden z nejdůležitějších zápasů sezony.

Průběžně vedoucí Lokomotiva se totiž utká se třetím Chodovem, bude se však muset obejít bez některých klíčových hráčů. Louny zatím vedou II. ligu házené (region severovýchod) suverénně. Druhé Pardubice a třetí Chodov na ně ztrácí shodně sedm bodů.

Právě Chodovu však mohou Louny v neděli 6. dubna ještě více utéci, náskok by mohl být rozhodující. „Bude to podle mého zlomová neděle, jeden z vrcholů sezony. Pokud vyhrajeme, odskočíme na devět bodů, pokud ne, zmenšíme svůj náskok na pět a Chodov by se mohl vrátit do hry,“ řekl na dotaz Deníku Radoslav Miler, trenér lounských házenkářů.

Trenér se však bude muset obejít bez některých hráčů. Díky úzkému kádru to nebude jednoduché. „Hanus si plní trenérské povinnosti, Klimt má zlomený nos,“ informoval Miler. Opět bude spoléhat na dobrou obranu a rychlé protiútoky. „Hlavně se nesmíme přizpůsobit jejich hře. Pokud bude perfektně fungovat obrana a chytat brankář, nemám strach. Pak budeme moci využít naše největší zbraně – rychlé protiútoky Sochora a Brecka,“ plánuje lounský kouč.

Na podzim vyhrály Louny doma nad Chodovem pouze o gól. Očekává se proto tvrdý a vyrovnaný souboj dvou celků ze špičky tabulky. „Samozřejmě už se na Chodov pečlivě připravujeme. Máme je nahrané na videu, rozebíráme si jejich hru a hlavně jejich klíčové hráče. Snažíme se co nejlépe připravit,“ dodal Radoslav Miler.