V důležitém utkání II. ligy prohráli házenkáři vedoucích Loun o jediný gól na půdě Chodova, který je třetí v tabulce.

Začátek zápasu dobře vyšel domácím a hostům se povedlo srovnat skóre až v polovině poločasu. Když si bral trenér Miler ve 23. minutě time out, domácí vedli opět o 3 branky a Lounští se na hřišti doslova trápili. Do poločasu ještě stačili snížit na rozdíl 1 branky. Vyrovnáno bylo ve 41. minutě a až do 50. vedli hosté o gól, ale nebyli schopni odskočit na větší rozdíl.

Naopak se domácím podařilo vstřelit sérii tří branek. Když vzápětí Lounští hráli oslabeni o 2 hráče, oslabení zázračně přežili bez inkasování gólu a na začátku poslední minuty Jirka Brecko ze sedmičky vyrovnal.

Zdálo se, že zápas skončí zaslouženou remízou pro oba týmy, Lounští se statečně bránili, ale nešťastnou chybou v obraně se domácím povedlo v poslední vteřině zápasu vstřelit vítěznou branku. Louny vedou tabulku se 27 body před SKP Pardubice a Chodovem, které mají po 22, 4. Slavia Praha a 5. Bělá p.B mají po 18 bodech.

Další zápas sehrají lounští házenkáři v sobotu 12.4.doma s devátým Kolínem od 17 hodin.

TJ JM Chodov – Lokomotiva Louny 30 : 29 (16:15)

Sestava a branky: Dedera, Kerner – Zmatlík 2, Bittner 4, Sochor 6, Brecko J. 9, Weber, Tancoš 6, Kerner, M. Kotěšovec, V. Kotěšovec 1, O. Knobloch 1, Gruncl.

(bre, jak)