V 17. kole II. ligy házené hostily Louny soupeře z Kolína.

Po prohře v Chodově potřebovaly bodovat, což se jim nakonec podařilo. Kolín ale vzdoroval nečekaně dlouho. Hosté vstoupili do zápasu podstatně lépe a až do poloviny prvního poločasu si udržovali jednobrankové vedení.

Teprve ve 22. minutě si domácí vytvořili tříbrankový náskok a vypadalo to, že o osudu zápasu bude rozhodnuto. Hostům se však do poločasu podařilo vstřelit čtyři branky a srovnat. Domácí tým navíc neproměnil v prvním poločase 23 střel a pouze tak rozchytal výborného brankáře hostů.

Do druhého poločasu vstoupil Kolín opět lépe. Domácí opět neproměňovali šance a vyrovnat se jim podařilo Romanem Tancošem až ve 47. minutě zápasu. V té době byl vyloučen hráč hostí Semenec a domácí hráli čtyři minuty přesilovou hru. Dvěma rychlými protiútoky v podání Jiřího Brecka a následnou sérií tří branek Kamila Sochora se domácí dostali do vedení o pět branek.

V závěru zápasu se ještě v brance domácích blýskl skvělými zásahy Pavel Weber a Louny pak už vítězství nepustily. Druhý tým v tabulce, Pardubice, v tomto kole prohrál a třetí Chodov pouze remizoval, takže Louny vedou bezpečně tabulku II. ligy o 6 bodů.

Louny – Kolín 29 : 25 (14:13)

Sestava (branky): Sochor 10, Tancoš 4,V. Kotěšovec, O. Knobloch 1, Gruncl 2, J. Brecko 7, Dedera, Kerner, Weber, Zmatlík, Bittner 3, Hanus 2

(bre)