S cílem zvítězit a zajistit si definitivně vítězství v letošní II.lize, nastupovali lounští házenkáři na horkou půdu v Jablonci nad Nisou, kde se nepovedlo Lounům za poslední 3 roky zvítězit, navíc jim chyběli Zmatlík a Brecko.

Zápas tu vůbec nebyl jednoduchý. Začátek vyšel lounským hráčům dokonale. Když v 8. minutě svítil na tabuli stav 2:7, zdálo se, že se odehraje v režii hostů. Domácí zápas ale vůbec nevzdávali, hráli naplno a snížili v 25. rozdíl na pouhé 2 branky. Až v závěru poločasu se navýšil až na 5 branek.

Dodržet pokyny trenéra Milera, nepovolit domácím zvrátit vývoj, se dařilo až do 45. minuty, než byl vyloučen zbytečně lounský brankař Dedera. Poté v 48. hráli Lounští v trojnásobném oslabení. Domácí v těchto minutách dokonale zamotali vývojem a podařilo se jim snížit na rozdíl jediné branky.

Ve druhém poločase si oba rozhodčí s oběma týmy pohrávali jako s kočka s myší a míchali vývojem zápasu. Za celých 60 minut udělili celkem 18 vyloučení a domácím 2 diskvalifikace. V následném čase postupně vyloučili 3 hráče domácích, Lounští již nedovolili další zvrat a po zásluze zvítězili. Bez ohledu na všechny další zápasy posledních dvou kol si již zajistili celkové první místo.

ELP Jablonec nad Nisou – Lokomotiva Louny 25 : 30 (11:15)

Sestava a branky: Dedera, Kerner – Sochor 13, Tancoš 3, Kotěšovec V. 7, Bittner 1, Kotěšovec M., Hanus 5, Gruncl, Knobloch O., Klimt.

(bre)