Nejdůležitější momenty sezony čekají v těchto dnech na házenkáře Loun.

Ve dvojutkání s Košutkou se totiž musí poprat o přímý postup do I. ligy.

První utkání začíná v sobotu 31. května, v 17 hodin v lounské sportovní hale, odveta se pak hraje v pátek 6. června v 19 hodin v Plzni. „Bude to nesmírně těžké dvojutkání. Košutka je velmi vyspělý tým, už dvakát za sebou usilovala o postup do I. ligy, ale zatím se jí to nepodařilo. Navíc se spojila s týmem VŠ Plzeň, který hrál I. ligu a má odtamtud několik výborných hráčů na hostování,“ přiblížil soupeře v bojích o vysněnou I. ligu lounský vedoucí družstva Jiří Brecko.

S Košutkou už se letos Louny utkaly, ani jeden tým však nebyl kompletní. „Na přípravném turnaji v Liberci jsme v lednu Košutku porazili o tři branky, to ale teď nic neznamená,“ připomíná Brecko. Louny absolvovaly před vrcholem sezony malé soustředění, zaměřily se hlavně na taktiku a souhru družstva. Zatím Louny řeší nejistý start jedné z opor, brankáře Dedery. „Jeho start je nejistý, má bohužel natažený sval. Jestli bude hrát, rozhodneme až těsně před zápasem, podle aktuálního stavu,“ sdělil vedoucí lounského mužstva.

Ještě možná nastoupí dorostenec Dvořák. „Ten je na hostování v SCM Karviná a teď chceme i my i Karviná, aby hrál baráž. Ještě čekáme na rozhodnutí svazu. Jinak bychom měli být kompletní,“ uzavřel Jiří Brecko.