Okresní derby II. ligy házené mužů začalo v hale ve Spořicích u Chomutova s mírným zpožděním.

Kluzká podlaha v nové hale více vyhovovala v počátku zápasu domácím, kteří se až ve 4. minutě ujali vedení. Hosté bez opor Hackera, Brecka, Bittnera, Klimta a Šálka nedokázali v začátku zápasu přehrát Žatecké a v 8. prohrávali 1:4, když jediný brankař Dedera se blýskl několika perfektními zákroky.

V 15 minutě ještě vedli domácí o 2 branky, ale poté se hosté sérií šesti branek dostali do vedení a v poločase vedli již o pět.

Domácí ale zápas nevzdali a snažili se i ve druhém poločase bojovat. Hosté ale kolektivním výkonem skóre nadále navyšovali a soupeře jednoznačně přehráli.V tomto zápase se ukázalo, jak velikou perspektivu má tento lounský tým, který buduje trenér Miler, neboť do zápasu nastoupila většina lounských starších dorostenců a všichni předvedli velice dobrý výkon.

HC Žatec – Lokomotiva Louny 22:32 (8:13)

Sestava a branky Loun: Lang, Hanus 2, Vrána 3, Sochor 12, Polák, Kotěšovec V. 5, Dedera, Knobloch O. 2, Zmatlík, Dvořák 4, M. Brecko 4